Kraków od wielu lat podejmuje szereg działań mających na celu zachęcenie mieszkańców do korzystania z rowerów zarówno w ich codziennych podróżach, jak i rekreacyjnie, jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo.

Tym razem w jednym miejscu dostępne będą m.in. bezpłatne kontrole rowerowe prowadzone przez profesjonalnych serwisantów (możliwość sprawdzenia sprawności roweru przed sezonem), możliwość przetestowania rowerów tradycyjnych oraz elektrycznych z miejskiej wypożyczalni długoterminowej LajkBike oraz złożenia formularza do bezpłatnej wypożyczalni rowerów Park-e-Bike, prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu rowerowym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z pokazem i ćwiczeniami, konkursy i loterie z atrakcyjnymi nagrodami w postaci wyposażenia rowerowego (w tym zapięć rowerowych).

Szczególną atrakcją kierowaną do najmłodszych będzie miasteczko rowerowe oraz zajęcia edukacyjne prowadzone z wykorzystaniem zestawu „Autochodzik”.

W czasie wydarzenia będzie można również zapoznać się z projektami realizowanymi przez Miasto Kraków w zakresie promocji ruchu rowerowego oraz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące funkcjonujących wypożyczalni rowerów miejskich (LajkBike, Park-e-Bike, rower towarowy). Prezentowana będzie również instrukcja korzystania z samoobsługowych stacji naprawy rowerów, które od wiosny do jesieni zlokalizowane są w różnych punktach na terenie Miasta.

Uczestnicy będą mieli również niepowtarzającą okazję do zobaczenia i zapoznania się z zasadami funkcjonowania prototypowego roweru naukowców Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Państwowa Straż Pożarna w Krakowie zaprezentuje również instrukcję korzystania z podręcznego sprzętu gaśniczego oraz zaprosi do zobaczenia wozu strażackiego od środka.

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Miejska Kraków.

9 marca, godz. 10.00 - 15.00

Radio Kraków, al. J. Słowackiego 22

Zapraszamy!