W świetle nowych informacji w sprawie niezbędnych działań prewencyjnych zapobiegających rozwojowi koronawirusa w Polsce, podjęliśmy decyzję o przesunięciu Forum Gospodarki Energetycznej KRAKÓW 2020 na inny termin. Kierowani odpowiedzialnością za zdrowie uczestników konferencji wierzymy, że jest to właściwa decyzja.

Konferencja odbędzie się w dniach 30 sierpnia – 1 września 2020 roku

 

 

Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Gospodarki Energetycznej Polski zapraszają do udziału w konferencji Forum Gospodarki Energetycznej KRAKÓW 2020, która odbędzie się w dniach 15-17 marca.

Konferencja organizowana jest pod hasłem "Energetyka i ciepłownictwo – wyzwania na nową dekadę". Miejscem konferencji będzie Hotel Qubus przy ul. Nadwiślańskiej 6 w Krakowie. Uczestniczyć w niej będą reprezentanci zarówno środowiska naukowo-badawczego, jak również przedsiębiorstw i instytucji działających w obszarze sektora paliwowo-energetycznego.

W trakcie obrad Forum poruszane będą m.in. następujące zagadnienia i kwestie problemowe:

•          Racjonalny mix energetyczny dla Polski – czyli jaki?

•          Szanse i zagrożenia dla kogeneracji na lokalnych rynkach ciepła

•          Jaka przyszłość dla polskich sieci przesyłowych i dystrybucyjnych?

•          Odnawialne Źródła Energii w energetyce i ciepłownictwie – kluczowe aspekty ekonomiczne i techniczne

•          Rynek paliw dla energetyki i ciepłownictwa

•          Konsument na rynkach energii elektrycznej i ciepła

Ramowy program Konferencji:

  • 15 marca (niedziela) – Sesja Studencka
  • 16 marca (poniedziałek) – otwarcie Konferencji, obrady (4 Panele Dyskusyjne), spotkanie towarzyskie
  • 17 marca (wtorek) – obrady (2 Panele Dyskusyjne / sesja z referatami), podsumowanie Konferencji

Patronat nad wydarzeniem objęli Minister Aktywów Państwowych, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Klimatu, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Prezydent Miasta Krakowa, Ministerstwo Rozwoju oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: portale BiznesAlert.pl, cire.pl, wysokienapięcie.pl, Magiczny Kraków, czasopismo Instal, a także Radio Kraków oraz Polskie Radio Katowice.

Swoją obecność w Panelach Dyskusyjnych potwierdzili również: przedstawiciele zarządów spółek energetycznych, górniczych, ciepłowniczych, jednostek naukowych i uczelni wyższych, a także instytucji z branży paliwowo-energetycznej.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, terminów zgłaszania referatów oraz warunków uczestnictwa znajdują się na stronie internetowej konferencji http://www.forum-ge.pl.

Kontakt z organizatorami oraz rejestracja uczestnictwa i zgłoszenia referatów:

Pracownia Ekonomiki Energetyki IGSMiE PAN

tel. +48 12 633-02-96, tel. kom. +48 665-922-440

e-mail: [email protected]