Przy okazji informujemy dzieci, ich rodziców i opiekunów o Dniach Nowej Huty – rodzinnym festynie (8 czerwca), spotkaniu w Klubie Opowieści (9 czerwca) i „Pięknej i Bestii - spektaklu Krakowskiej Akademii Musicalu (11 i 12 czerwca).

Wydarzenia:

1 czerwca (sobota), g. 10.00, sala 008

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Kodowania z Robotami „Robotyczny Dzień Marzeń”

Magiczne spotkanie z robotami, w trakcie którego dzieci będą miały okazję stworzyć i zakodować swojego wymarzonego robota-wykonawcę. Każdy z uczestników będzie mógł zaprogramować robota tak, aby ten wykonał dowolne zadanie: od tańczenia, przez malowanie, po rozwiązywanie zagadek.

1 czerwca (sobota), g. 11.00, Scena NCK

CZEREŚNIE – koncert rodzinny

Piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, poszanowaniu różnorodności. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu.

1 czerwca (sobota), g. 11.30, sala 008

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Encek2 „Tik tak...”

Podczas zajęć spróbujemy zmierzyć czas świeczką i gwoździem, poznamy zegary natury, dowiemy się ile trwa „momencik” i dlaczego zegar ma 12 godzin, a nie 10.

1 czerwca (sobota), g. 11.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Ochrony Środowiska – „Zimno i zimniej” – pokaz eksperymentów z substancjami wybitnie zimnymi

Ekscytujące spotkanie pełne fascynujących eksperymentów z zastosowaniem suchego lodu lub ciekłego azotu, dzięki którym uczestnicy zrozumieją zjawiska związane z niskimi temperaturami i dowiedzą się jakie są praktyczne zastosowania tych substancji w codziennym życiu oraz badaniach naukowych.

1 czerwca (sobota), g. 12.45, sala 008

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Detektywistyczny „Dzieci w dżungli”

Z okazji Dnia Dziecka przemierzymy razem dżunglę, by odkryć kto kryje się za porwaniami jej zwierzęcych mieszkańców. Wyposażeni w lupy, pędzle do ujawniania odcisków palców i sprzęt potrzebny do eksperymentów odnajdziemy porywacza i zwrócimy zwierzętom wolność.

8 czerwca (sobota), g. 14.00-23.00, Skwer Budowniczych Nowej Huty (łąka między NCK i os. Centrum E)

DNI NOWEJ HUTY 2024 - festyn rodzinny

Kolejna edycja plenerowego święta. W tym roku będziemy wspólnie obchodzić siedemdziesiąte piąte urodziny Nowej Huty - „najmłodszej siostry Krakowa”. Podczas tegorocznej imprezy każdy znajdzie coś dla siebie - wesołe miasteczko, koncerty gwiazd, występy na dwóch scenach i przepyszne jedzenie.

Podczas festynu odbędą się prezentacje Straży Pożarnej, Pogotowia, Policji i Straży Miejskiej(g. 14.00 – 19.00). Na małej scenie w ramach Nocy Tańca wystąpią zespoły artystyczne (g. 15.00 – 18.00). Wieczór zakończą koncerty Bryskiej, Mariki i Macieja Maleńczuka (g. 19.00-23.00).

9 czerwca (niedziela), g. 12.00, sala kameralna 203

KLUB OPOWIEŚCI „Czego nie da się zatrzymać?”

Podczas spotkania dowiemy się gdzie jest wczorajszy dzień, dokąd odchodzi stary rok, i skąd przychodzi jutro?

prowadzenie: Jolanta Kogut

11 i 12 czerwca (środa, czwartek), g. 9.00, 11.30 i 19.00, Scena NCK

PIĘKNA I BESTIA JR. – Krakowska Akademia Musicalu

Jeden z najpiękniejszych musicali w historii gatunku. Piękna i Bestia to broadwayowski hit, który powstał na kanwie uhonorowanego Oscarem za najlepszą muzykę i najlepsza piosenkę disneyowskiego filmu z 1991 r. Prezentowana w NCK wersja przygotowana została na licencji Disney-MTI Shows i została na nowo przetłumaczona.