Zapraszamy rodziców dzieci w wieku od 5 do 12 lat do wzięcia udziału w licytacji wyjątkowych urodzin, których zorganizowane zostaną w Centrum Kultury Podgórza i wsparcia 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Kreatywne dzieciaki, czyli artystyczne urodziny” to warsztaty i zabawy, które odbędą się w przystosowanej do potrzeb najmłodszych bajkowej przestrzeni Pracowni Mistrza Twardowskiego oraz doskonale wyposażonej pracowni artystycznej. Goście przyjęcia stworzą własnoręcznie małe dzieła sztuki, które będą mogli zabrać ze sobą do domu. Będą mogli również sprawdzić swoją spostrzegawczość podczas gier na magicznym dywanie. Serdecznie zapraszamy do licytowania!

Centrum Kultury Podgórza kolejny rok z rzędu przygotowało wyjątkową atrakcję na aukcje WOŚP. Ubiegłoroczna licytacja udziału w bitwie wojów podczas Tradycyjnego Święta Rękawki cieszyła się ogromnym powodzeniem, osiągając kwotę 510 zł. Gorąco zapraszam Państwa również w tym roku do wzięcia udziału w aukcji i w ten sposób włączenia się w tę wyjątkową akcję. Gwarantujemy, że zorganizowane przez nas urodziny będą niezapomniane” – zaprasza Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

W czasie urodzinowych warsztatów artystycznych powstanie filcowa biżuteria, kolorowe mydełka, obrazy na szkle, ozdoby z gliny, świece żelowe lub ręcznie malowane torby ekologiczne. Po warsztatach dzieci zostaną zaproszone do Pracowni Mistrza Twardowskiego, gdzie odbędą się animacje i zabawy przeprowadzone przez animatora. Artystyczne urodziny potrwają łącznie 2,5 godziny. Przyjęcia w Centrum Kultury Podgórza organizowane są po wcześniejszej rezerwacji terminu co najmniej na miesiąc przed planowaną datą imprezy. Voucher można zrealizować do końca 2022 roku. Centrum Kultury Podgórza przygotowało również specjalny urodzinowy upominek dla Jubilata.

Pracownia pełna zabawy

Mierząca niemal 60 m2 nowa pracownia znanego krakowskiego czarodzieja usytuowana została nad głównym wejściem do Centrum Kultury Podgórza, a z jej licznych okien roztacza się wyjątkowy widok na Most Piłsudskiego. Przygotowana dla najmłodszych sala zaprasza dzieci do zabawy przyjaznymi kolorami, miękką podłogą, kolorowym domkiem, wygodnymi pufami i licznymi zabawkami. Przestrzeń wyposażona została w innowacyjną, interaktywną podłogę do gier zręcznościowych, podręczną biblioteczkę pełną najpopularniejszych bajek, strefę do przeprowadzania zajęć i warsztatów, a także tablice manipulacyjne zwiększające zdolności manualne najmłodszych. Wystrój sali inspirowany jest podróżami Mistrza Twardowskiego, jego podobizny odnajdziemy na wyjątkowych plakatach prezentujących związki tajemniczego maga z Krakowem i Podgórzem. Dla wszystkich dzieci chcących wyruszyć śladem czarodzieja w podróż, przygotowane zostały wyjątkowe zabawki nawiązujące do tej kosmicznej przygody. Z takiej pracowni sam Mistrz Twardowski byłby dumny!

Gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Już 30 stycznia odbędzie się jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. Przez ostatnie 29 lat fundacja zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 MLD PLN i zakupiła ponad 67 300 urządzeń. Hasło tegorocznej edycji to „Przejrzyj na oczy”, a zebrane podczas finału środki zostaną przekazane na najnowocześniejszy sprzęt do diagnozowania i ratowania wzroku najmłodszych, a także na szeroką diagnostykę wzroku. Licytacja Centrum Kultury Podgórza dostępna jest na platformie Allegro Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Urzędzie Miasta Krakowa -> TUTAJ