17 lipca Muzeum Narodowe w Krakowie otworzyło ArtSferę MNK, czyli nową przestrzeń mieszczącą się w ogrodzie przy Dawnym Hotelu Cracovia.

ArtSfera MNK to kolejna plenerowa przestrzeń udostępniona przez Muzeum Narodowe w Krakowie. Poza odpoczynkiem na leżakach w letnie dni, będzie można skorzystać z kawiarni, a także wziąć udział w szeregu rozmaitych wydarzeń, które będą odbywać  się w tej niedostępnej dotychczas przestrzeni, aż do połowy października. 

Inauguracja odbyła się w piątek 17 lipca. Punktem kulminacyjnym tego dnia jest wieczorny koncert zespołu Boba Jazz Band o godzinie 19:00. Przez cały czas funkcjonowania przestrzeni, będą odbywać się w niej różne plenerowe atrakcje.  Na zainteresowanych czekać będzie , m.in. sierpniowe kino letnie, koncerty, zajęcia, warsztaty edukacyjne, joga, a nawet Hyde Park. Odwiedzający będą mogli swobodnie wypoczywać na udostępnionych codziennie leżakach i skorzystać z  działającej na terenie ArtSfery MNK kawiarni Forum Designu z pyszną kawą i przekąskami. 

Przestrzeń otwarta jest na spacerowiczów i posiadaczy czworonogów, a jej znakiem rozpoznawczym jest zabytkowy Wartburg, podkreślający jej retro-klimat i dawną historię.

ArtSfera MNK będzie otwarta do 18 października codziennie od wtorku do niedzieli, w godz. 10:00 do 18:00 (oraz w czasie wydarzeń towarzyszących), przy ul. Focha 1.

Harmonogram planowanych wydarzeń w ArtSferze MNK: https://mnk.pl/aktualnosci/artsfera-mnk