Patronaty
Wieliczka: Europejskie Dni Dziedzictwa - Szlaki. Sieci. Połączenia
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na 32 edycję Europejskich Dni Dziedzictwa 14 września 2024 roku, do Zamku Żupnego i na Trasę Muzeum w kopalni soli. Tegoroczne hasło wydarzenia to „Szlaki. Sieci. Połączenia.” Wstęp wolny.
Podgórska Jesień Kulturalna
Tradycyjnie jesień rozpocznie się w Podgórzu! Aleksander Miszalski, Prezydent Miasta Krakowa, zaprasza Podgórzan i mieszkańców całego Krakowa na Rynek Podgórski, gdzie odbędzie się koncert w ramach Podgórskiej Jesieni Kulturalnej. Podczas wydarzenia nie zabraknie muzyki idealnej do tańca, tradycyjnych brzmień oraz muzycznych podróży do odległych krajów.
XXVIII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2024
Sześć spektakli konkursowych, koncert Pawła Domagały, dwa spektakle towarzyszące to program XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, który odbędzie się w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Romantyczny początek gorącej jesieni | Inauguracja sezonu i plany koncertowe na najbliższe miesiące.
Sinfonietta Cracovia oficjalnie rozpocznie swój sezon w niedzielę, 22 września. Orkiestrę poprowadzi Katarzyna Tomala-Jedynak, a krakowska publiczność będzie mogła także posłuchać Aleksandry Świgut w koncercie fortepianowym Beethovena. To jednak dopiero początek wrażeń nadchodzącej jesieni.
XIV Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”
14 września 2024 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbędzie się XIV Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”. Małopolska zaprasza sygnalistów z całej Polski do zaprezentowania swojego kunsztu muzycznego.
II Samorządowy Okrągły Stół
9 września 2024 r. w Gminie Dobra (powiat limanowski) odbędzie się Drugi Samorządowy Okrągły Stół, odbywający się w ramach inicjatywy Open Eyes Economy Summit.
X MAŁOPOLSKIE TARGI ŻYWNOŚCI „ZASMAKUJ Z URK” ORAZ XXVI MAŁOPOLSKA GIEŁDA AGROTURYSTYCZNA
W dniach 14-15 września od godziny 10:00 do 16:00, na terenie przed zabytkowym Dworkiem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, przy ul. Balickiej 253, odbędą się X Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z URK” oraz XXVI Małopolska Giełda Agroturystyczna. Wydarzenia te mają na celu promowanie zdrowego stylu życia, aktywnej formy wypoczynku oraz turystyki wiejskiej. To doskonała okazja dla mieszkańców Małopolski, aby poznać tradycyjne i regionalne produkty, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem.
Laboratorium przestrzeni
Laboratorium przestrzeni to seria działań architektonicznych adresowanych do rodzin. Inspiracją do projektu są miejsca nie/teatralne, badanie lokalnego otoczenia, odkrywanie przestrzeni miejskiej i architektoniczne strategie w sztuce Kantora.
ARTYŚCI ZAKOPIAŃSCY 2024
Serdecznie zapraszamy 13 września o godzinie 17:00 na wernisaż wystawy Artyści Zakopiańscy 2024 do Miejskiej Galerii Sztuki. Tematem tegorocznego projektu jest teraźniejszość „Tu i teraz”, a w przestrzeniach sal wystawienniczych będziemy podziwiać prace zarówno uznanych, jak i młodych, wschodzących artystów. Wystawa potrwa do 31 października 2024 roku.
SŁOWIŃSKA | KONIECZNY - koncert w Filharmonii Krakowskiej!
Po sukcesach w NOSPR, na FMF w ICE Kraków, w tyskiej Mediatece, Teatrze Witkacego, Filharmonii Śląskiej, w Strefie Nowej – po raz pierwszy zapraszamy na koncert: SŁOWIŃSKA | KONIECZNY do Filharmonii Krakowskiej!
Wrześniowe wystawy w NCK… i nie tylko.
We wrześniu Nowohuckie Centrum Kultury proponuje wizyty w pięciu swoich galeriach i niecodzienny spacer po Placu Centralnym. Fotografia przyrody niczym malarskie pejzaże, mieszkańcy Frankfurtuzatrzymani w kadrach, prawda jako najważniejszy walor sztuki, wystawa prac uczestników zajęć pracowni plastycznych, kuratorskie oprowadzenie po Galerii Jerzego Dudy-Gracza oraz komiksowa opowieść o Nowej Hucie.
Juromania – w krainie baśni i legend!
Od 13 do 15 września Jura pokaże swoje bajkowe oblicze podczas Juromanii – Święta Jury Krakowsko- Częstochowskiej.
10 lat Cricoteki w Podgórzu
We wrześniu 2024 mija 10 lat od przeprowadzki Cricoteki z ulic Kanoniczej i Szczepańskiej na ulicę Nadwiślańską w krakowskim Podgórzu.
V edycja Festiwalu Szymanowski / Polska / Świat. 5.09 - 5.10.2024
W najbliższy czwartek, 5 września 2024 roku o godz. 19.30 odbędzie się pierwszy koncert w ramach tegorocznej, piątej edycji Festiwalu Szymanowski / Polska / Świat – najważniejszego festiwalu Filharmonii Krakowskiej. W ramach otwarcia wystąpi gościnnie Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą jej szefa artystycznego, a jednocześnie I dyrygenta gościnnego Filharmonii Krakowskiej – Łukasza Borowicza. Gwiazdą koncertu będzie światowej sławy skrzypaczka Bomsori Kim – laureatka II nagrody XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu w 2016 roku.
Ostatni koncert Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej
Tytuł ostatniego koncertu w ramach Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej brzmi: „Jeszcze polska kultura”. Wystąpi na nim pięcioro artystów grających na organach, klarnecie i trąbce. Celem Festiwalu jest popularyzacja kultury wyższej, jak i wspieranie artystów – czasem dopiero rozpoczynających swoją zawodową ścieżkę muzyczną.
"Krzysiek Pomaga Pomagać": Challenge dla Julii Koch
Challenge dla Julii Koch odbędzie się 21 września 2024 na trasie Skrudzina – Przehyba, w Beskidzie Sądeckim. Suma wpisowego (https://krzysiekpomaga.org/wydarzenie/challenge-kolarski-dla-julii/) i wsparcia sponsorów wygeneruje kwotę pomocy dla Julii Koch.
Agropromocja 2024. Małopolski Produkt Lokalny Marką Regionu
Agropromocja, jedno z najważniejszych wydarzeń rolniczych w Małopolsce, po raz kolejny zgromadzi rolników, przedsiębiorców oraz entuzjastów z branży rolno-spożywczej. Tegoroczna edycja odbędzie się z imponującą liczbą ponad 200 wystawców, którzy zaprezentują najnowsze technologie, innowacyjne rozwiązania oraz produkty wspierające rozwój rolnictwa i zrównoważonej produkcji żywności.
Projekt: Miasto w Ośrodku Kultury Norwida
„Projekt: Miasto” to program edukacji architektonicznej adresowanej do dzieci, realizowany w Ośrodku Kultury Norwida (os. Górali 5). Celem proponowanych działań edukacyjnych będzie rozbudzenie w dzieciach ciekawości świata, kreatywności, wrażliwości na otaczającą ich przestrzeń, a w konsekwencji świadomości ekologicznej i odpowiedzialności społecznej. W końcu to dzieci będą w przyszłości współtworzyć miasta. Punktem wyjścia do poznawania przestrzeni będzie architektura i układ urbanistyczny Nowej Huty. W programie m.in.: pięć akcji twórczych, reżyserowanych przez artystki i artystów z różnych stron Polski (i Krakowa), warsztaty z dziećmi prowadzone przez architektkę i edukatorkę, w ramach których powstanie publikacja edukacyjna (zeszyt ćwiczeń wokół tematu architektury i założeń urbanistycznych Nowej Huty) oraz trzydniowa rezydencja artystyczna.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 14
- 15
- 16
- ...
- 116
- 117
- chevron_right
Najnowsze
-
06:54
31-latek zginął w zderzeniu quada z ciągnikiem rolniczym
-
21:53
Czym jest rekonstrukcja rządu?
-
21:25
Nie żyje 8-latek ranny w wypadku w Spytkowicach
-
20:58
Ekstraklasa rośnie w siłę. Małopolskie kluby zaczynają nowy sezon
-
20:30
Otwarcie ulicy Krakowskiej w Nowym Sączu
-
20:16
Cracovia bije mistrza na jego stadionie
-
19:39
Rekonstrukcja bitwy o Tobruk na Pustyni Błędowskiej. Stu rekonstruktorów w akcji
-
19:01
Renesansowy balkon na wieży Mariackiej odzyskuje dawny blask
-
17:41
Zwycięski Bruk-Bet, Wieczysta z remisem
-
16:56
"Dzieciaki kontra kryzys" i "Podaj dalej" – książki, które budują most między pokoleniami i uczą, że dobro wraca
-
16:48
Nowy odcinek ścieżki wokół Pustyni Błędowskiej już otwarty [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
16:34
Letnie święto animacji w Krakowie
-
22:30
Karczmy na lodzie i sarmacki horror, czyli wokół "Krzywdy" Pawła Rzewuskiego