Radio Kraków

Posprzątaj z nami Małopolskę 2023!

Finał drugiej edycji akcji "Posprzątaj z nami Małopolskę"

To już finał drugiej edycji akcji "Posprzątaj z nami Małopolskę" organizowanej przez Urząd Marszałkowski. Jej celem jest zmotywowanie Małopolan do dbania o swoją najbliższą okolicę.

Mieszkańcy Myślenic tłumnie wzięli udział w akcji "Posprzątaj z nami Małopolskę"

Około 300 osób z Myślenic wzięło 14 kwietnia udział w akcji "Posprzątaj z nami Małopolskę". Dla uczestników przygotowano rękawiczki i aż 600 worków na śmieci. Dzieci, młodzież i dorośli posprzątali szlak turystyczny na Uklejnę oraz rejon Zarabia.

Pokaż jak sprzątasz swoją okolicę i wygraj zestawy gadżetów

Sprzątanie Małopolski trwa już prawie miesiąc – najwyższy czas na zaprezentowanie efektów Waszej pracy w terenie. Aparaty w ruch – w tym konkursie nagrodzimy najciekawsze zdjęcia!

W Zbylitowskiej Górze odbyła się kolejna odsłona akcji "Posprzątaj z nami Małopolskę"

W ruch znowu poszły rękawiczki i worki na śmieci. W Zbylitowskiej Górze w gminie Tarnów odbyła się kolejna odsłona akcji "Posprzątaj z nami Małopolskę". Pomysł zainicjowany przez Urząd Marszałkowski ma na celu motywowanie mieszkańców Małopolski do dbania o swoja małą ojczyznę. W kilkudziesięciu miejscach w regionie organizowane będą akcje sprzątania terenów zielonych.

W Proszowicach zainaugurowano akcję "Posprzątaj z nami Małopolskę"

Co roku w lasach ląduje około 100 tysięcy metrów sześciennych śmieci. Tę zatrważającą liczbę swoimi działaniami stara się zmniejszyć województwo małopolskie, które już drugi raz organizuje akcję "Posprzątaj z nami Małopolskę". Inauguracja akcji odbyła się w Proszowicach.

110 małopolskich gmin i 15 tys. osób zgłosiło się do akcji "Posprzątaj z nami Małopolskę"

- Mieszkańcy małopolskich miast zbyt często liczą na to, że wyręczą ich służby miejskie, z kolei na terenach słabo zurbanizowanych nadal panują zwyczaje podrzucanie sobie odpadów - tak o kolejnej akcji "Posprzątaj z nami Małopolskę" mówi Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego. Druga edycja akcji, która rozpocznie się w najbliższy piątek w Proszowicach, potrwa aż do 21 kwietnia. Jak przekonuje Gawron, w całym systemie gospodarki odpadami najsłabszym ogniwem jest człowiek.

Posprzątaj z nami Małopolskę 2023 - zaczynamy już 17 marca!

Dbasz o swoje najbliższe otoczenie? Chcesz, żeby Twoja dzielnica, miasto, wieś lub powiat były wspaniałymi miejscami do odpoczynku i turystyki? Wiesz, jak szkodliwe jest zaśmiecanie terenów zielonych? Przyłącz się do inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego i posprzątaj z nami Małopolskę! Akcja ruszy 17 marca i potrwa do 21 kwietnia 2023 r.

KONKURS: Posprzątaj z nami Małopolskę i wygraj zestawy gadżetów

Wszystkich miłośników rymowanek, wierszyków i wiosennych porządków zapraszamy do udziału w konkursie. Startujemy w poniedziałek 13 marca, a konkurs potrwa do piątku 17 marca. Nagrody rozdajemy codziennie w programie Rano na Tak.

Posprzątaj z nami Małopolskę 2023! 17 marca – 21 kwietnia 2023 roku.

  • date_range 2023-03-06
Dbasz o swoje najbliższe otoczenie? Chcesz, żeby Twoja dzielnica, miasto, wieś lub powiat były wspaniałymi miejscami do odpoczynku i turystyki? Wiesz, jak szkodliwe jest zaśmiecanie terenów zielonych? Przyłącz się do inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego i posprzątaj z nami Małopolskę!

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię