Radio Kraków

pogoda

Z powodu upału obowiązuje zakaz postoju dla dorożek na Rynku Głównym

W związku z wydanym przez IMGW ostrzeżeniem przed upałem zamknięty został postój dorożek na Rynku Głównym w Krakowie. Dorożki nie mogą stać na rynku w niedzielę do 19. oraz w poniedziałek od 9.30 do 19-ej.

Uderzenie gorącego powietrza. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami

W niedzielę na połowie kraju, w tym w Małopolsce, obowiązywać będzie drugi stopień ostrzeżeń przed upałami. - Biorąc pod uwagę skalę i tempo zmian, można mówić o prawdziwym uderzeniu gorącego powietrza - powiedział PAP Mateusz Barczyk z IMGW-PIB.

W Tatrach spadł śnieg. Szlaki są oblodzone

W Tatrach powyżej 1500 m n.p.m. spadł śnieg. Choć na razie to śladowa ilość, ośnieżone Tatry można było obserwować we wtorek rano z Zakopanego, gdy odsłoniły się zasnute od kilku dni chmurami szczyty.

Nadchodzi astronomiczna jesień. Początek w środę wieczorem

W tym roku astronomiczną jesień przywitamy w środę 22 września o godzinie 21.21, bowiem wtedy Słońce przejdzie przez tzw. punkt Wagi. W tym dniu następuje też równonoc jesienna.

Uwaga na burze w Tatrach

Przed popołudniowymi burzami w Tatrach przestrzegają służby Tatrzańskiego Parku Narodowego i ratownicy TOPR.

Strażacy wciąż usuwają szkody po gwałtownych burzach nad Małopolską

  • date_range 2021-06-22
Około 500 razy musieli interweniować strażacy w związku z burzami i ulewnym deszczem w województwie małopolskim. To bilans tej nocy. Najwięcej, bo aż 400, dotyczyło Krakowa i powiatu krakowskiego. Jak podkreśla jednak Sebastian Woźniak z małopolskiej straży pożarnej, żadna osoba nie została poszkodowana i nie odnotowano większych strat

IMGW: możliwe gwałtowne wzrosty stanów wód i lokalne podtopienia na znacznym obszarze kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia o możliwych gwałtownych wzrostach stanów wód i lokalnych podtopieniach w 11 województwach. Najbardziej zagrożone są południowe regiony Polski.

RCB: w piątek i sobotę na przeważającym obszarze Polski przymrozki; nawet do -7 st. C

  • date_range 2021-04-23
Dziś i jutro na przeważającym obszarze Polski prognozowany jest spadek temperatury powietrza, który lokalnie może osiągnąć nawet -7 st. C - ostrzegło w piątek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Podkreśliło jednocześnie, że alerty związane z przymrozkami wydał IMGW.

IMGW: w najbliższy wtorek załamanie pogody

  • date_range 2021-04-11
Ciepła, wiosenna pogoda nie zagości w Polsce na długo; już w poniedziałek z zachodu wkroczy do nas strefa frontu chłodnego, a w nocy z poniedziałku na wtorek do zachodniej części kraju napłynie zdecydowanie chłodniejsze powietrze - podkreśla Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Krakowianie cieszą się pierwszym, prawdziwie wiosennym weekendem

  • date_range 2021-04-11
W niedzielę termometry w Krakowie pokazały nawet 19 stopni Celsjusza. W Kryspinowie pojawiło się sporo osób, które w gronie rodziny i znajomych odpoczywały na plaży.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię