Radio Kraków

podwyżki cen biletów MPK

Krakowska Rada Miasta nie chce się zgodzić na zaproponowane przez prezydenta podwyżki cen biletów MPK

Najpopularniejszy bilet miesięczny, który objąłby także szybką kolej aglomeracyjną, miałby kosztować 109 zł. Władze Krakowa zaproponowały także alternatywne rozwiązanie: 159 zł na kolej i MPK i 109 zł, ale do negocjacji, wyłącznie na komunikację miejską. z Andrzejem Kuligiem, wiceprezydentem Krakowa rozmawiał o tym Jacek Bańka:

Radni Krakowa: Michał Drewnicki i Tomasz Daros o podwyżkach za komunikację i planie dla Rybitw

Michał Drewnicki – wiceprzewodniczący Rady Miasta, Prawo i Sprawiedliwość oraz Tomasz Daros - wiceprzewodniczący klubu radnych Platforma-Koalicja Obywatelska o podwyżkach cen biletów za komunikację miejską oraz o dalszych planach dla Rybitw w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim.

Jacek Majchrowski: Liczę na rozsądek radnych ws. podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej

- Liczę na rozsądek radnych - deklarował na antenie Radia Kraków prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. Dziś radni zajmą się propozycją zmian cen biletów komunikacji miejskiej. Projekt zakłada podwyżkę ceny miesięcznego biletu na wszystkie linie z 80 do 109 złotych. Jest też propozycja biletu miesięcznego metropolitalnego za 159 złotych, dla osób niepłacących podatków w mieście. Upoważniałby on do podróżowania tramwajami, autobusami oraz koleją na terenie Krakowa. "Cena biletu powinna być wykładnikiem kosztów komunikacji miejskiej. Wcześniej połowę kosztów płacił pasażer, połowę dopłacało miasto. Teraz miasto dopłaca ponad 60 procent do funkcjonowania komunikacji miejskiej" - mówił prezydent Jacek Majchrowski w porannej rozmowie Radia Kraków. Zapewnił, że byłaby to jedyna podwyżka w tym roku.

Tomasz Daros i Włodzimierz Pietrus o sprzeciwie dla Nowego Miasta na Rybitwach i podwyżkach za komunikację

Radni Miasta Krakowa: Włodzimierz Pietrus – Prawo i Sprawiedliwość oraz Tomasz Daros – Klub Radnych Platforma-Koalicja Obywatelska w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim.

W środę po raz kolejny krakowska Rada Miasta zajmie się podwyżkami cen biletów MPK

Jutro po raz kolejny krakowska Rada Miasta zajmie się podwyżkami cen biletów MPK. Tym razem władze Krakowa przygotowały 2 propozycje: 109 zł za bilet miesięczny do negocjacji przy założeniu, że aglomeracyjny będzie kosztował 159 zł i 109 bez negocjacji MPK i kolej. Porozmawiamy o tym z krakowskimi radnymi: Kazimierzem Chrzanowskim (prezydencki Przyjazny Kraków), Dominikiem Jaśkowcem (PO) i Mariuszem Kękusiem (PiS):

Bogusław Kośmider: Myślę, że ws. podwyżek cen biletów będzie kompromis

Myślę, że w tej sprawie zostanie znaleziony kompromis. Potrzebna jest dyskusja - tak o kolejnej propozycji podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej mówił na naszej antenie wiceprezydent Krakowa Bogusław Kośmider. Tym razem magistrat proponuje, by cena najpopularniejszego biletu miesięcznego sieciowego wynosiła 109 złotych. Sprawą Rada miasta zajmie się w środę. Nowy Ład i zmiany podatkowe spowodowały drastyczne zmiany w dochodach samorządów. Kraków stracił ponad 800 milionów złotych, podobnie jak wszystkie duże samorządy, ma problemy budżetowe. W dodatku w tym roku raczej nie możemy liczyć na pieniądze z KPO - mówił wiceprezydent Kośmider w porannej rozmowie Radia Kraków.

Jerzy Zięty: Jestem przeciwko podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej w Krakowie

Jerzy Zięty, Radny Miasta Krakowa z Prawa i Sprawiedliwości o podwyżkach za komunikację i zakazie sprzedaży alkoholu w nocy w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim.

Ile będzie kosztował najpopularniejszy bilet sieciowy krakowskiej komunikacji miejskiej?

W marcu na sesję krakowskiej Rady Miasta trafi kolejna propozycja podwyżek biletów MPK - tak kilka dni temu zapowiadał w Radiu Kraków prezydent Jacek Majchrowski. Poprzedni cennik, w którym najpopularniejszy bilet sieciowy miał kosztować posiadacza Karty Krakowskiej aż 119 zł, został przez radnych odrzucony w pierwszym czytaniu. Tym razem, jak przyznał prezydent Majchrowski, jego cena miałaby sięgnąć 109 zł. Z krakowskimi radnymi Jackiem Bednarzem (prezydencki klub Przyjazny Kraków), Michałem Drewnickim (PiS) i Łukaszem Sękiem (PO) rozmawiał o tym Jacek Bańka.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię