Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Z nauką przez wieki: XIV Festiwal Nauki w Krakowie

  • Nasze akcje
  • date_range Środa, 2014.05.21 10:10 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:37 )
Stolica Małopolski zamieniła się w stolicę nauki. Na Rynku Głównym rozpoczęły się uroczystości otwierające jedną z największych imprez promujących wiedzę w Polsce - XIV Festiwal Nauki.

fot. Kinga Kalita

Posłuchaj relacji z festiwalu
Festiwal Nauki w Krakowie


W otwarciu festiwalu wzięli udział rektorzy krakowskich uczelni, a także przedstawiciele władz lokalnych - m.in. gospodarz imprezy rektor Uniwersytetu Rolniczego - Włodzimierz Sady i marszałek Marek Sowa.

- Warto czasami zwrócić uwagę, przy jakiej ulicy mieszkamy czy przez którą przechodzimy, Czasami jest to zwykła tabliczka. A czasami za nią kryje się człowiek i jego niesamowity intelekt, który pomógł nam zmienić rzeczywistość - powiedział profesor Stanisław Małek - główny koordynator Festiwalu.

W blisko 40 namiotach, które stanęły na rynku można skosztować egzotycznych roślin, zobaczyć największy mikroskop świata czy dowiedzieć się jak zapisują liczby kosmici. Wielkie święto nauki to łącznie ponad 1000 wydarzeń przez najbliższe 3 dni.

Wydarzenia związane z Festiwalem nieoficjalnie rozpoczęły się 21 maja - Biegiem po Wiedzę na krakowskich Błoniach. W zawodach udział wzięli uczniowie, studenci i profesorowie uczelni.

Niebanalną ciekawostką był też pokaz pojazdu „Buzz” . - To jest ultralekki pojazd dla osób niepełnosprawnych. Kierowca do jego obsługi nie używa niczego innego poza rękami. To jest mały, lekki i łatwy do zaparkowania i ekologiczny pojazd - mówi Małgorzata Syrda-Śliwa z Politechniki Krakowskiej.

Festiwal trwał do soboty 24 maja.

 


(Kinga Kalita/nk/ew)
 

Partner Główny:

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1102874

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię