Koncert jest inauguracją ogólnopolskiej, charytatywnej akcji CARITAS Polska i Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia, tworzących grupę radiową Audytorium 17. Akcja jest zbiórką darów rzeczowych dla Ukrainy oraz środków pieniężnych na zakup karetki dla bohaterskiego Bachmutu.

Patronat nad akcją objęła wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Małgorzata Gosiewska.

Zespół Taraka powstał w 2012 roku. Ma na swoim koncie trzy płyty długogrające. Założycielem i autorem niemal wszystkich piosenek jest Karol Kus. Zespół tworzą muzycy, wirtuozi z Polski i Ukrainy. Na ubiegłorocznym festiwalu w Opolu zaprezentował w koncercie Od Opola Do Opola swój największy przebój i obecnie jedną z najpopularniejszych w Polsce piosenek pt. Podaj rękę Ukrainie.

W święta Bożego Narodzenia na antenie TVP najczęściej graną kolędą była świąteczna piosenka w wykonaniu zespołu Taraka pt. Pogody na Święta, którą zespół nagrał wspólnie z dziennikarzami prowadzącymi programy. Obecnie zespół jest w trakcie trasy koncertowej pt. „Serce za Serce”, która jest podziękowaniem dla Polaków za pomoc okazaną ukraińskim rodzinom.

W marcu tego roku zespół wyruszy w trasę pt. Niepodległa Niepodległej, która obejmie 11 stolic europejskich oraz Chicago, Toronto, Los Angeles i Taszkient.