Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Radio Kraków na 18. Targach Książki w Krakowie

  • Nasze akcje
  • date_range Poniedziałek, 2014.10.20 08:18 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:38 )
W nowej siedzibie EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9), od 23 do 26 października, na stoisku B1 Radia Kraków (w hali „Dunaj”) będzie się działo! Będą znakomici goście, znani aktorzy, wybitni twórcy, autografy, programy na żywo, warsztaty, konkursy, prezenty, rabaty na radiowe wydawnictwa i niezwykła, jedyna taka premiera na Targach Książki: premiera prekursorskiego i eksperymentalnego komiksu Kuby Woynarowskiego „Nietoty” stworzonego do słuchowiska Radia Kraków „Nietoty".

Stoisko Radia Kraków, fot. pp

18. Targi Książki w Krakowie - dzień pierwszy

Na premierę komiksu „Nietoty” i spotkanie z Kubą Woynarowskim oraz twórcami słuchowiska Janem Klatą i Sebastianem Majewskim, zapraszamy w niedzielę o godz. 13.00. Tuż po spotkaniu jedyna i wyjątkowa okazja, aby wziąć udział w otwartych i bezpłatnych warsztatach komiksowych, które specjalnie dla targowych gości stoiska Radia Kraków przygotuje i poprowadzi Kuba Woynarowski – znakomity grafik, rysownik, autor komiksów, filmów i instalacji.

ZAMÓW KOMIKS PRZEZ INTERNET

Jak dojechać:

 

Przez wszystkie cztery targowe dni na stoisku B1 Radia Kraków moc atrakcji, spotkań i niespodzianek:

 

Programy z radiowego studia targowego i możliwość zobaczenia radiowej kuchni: w piątek od 9.00 do 12.00 na żywo z Targów Książki Sylwia Paszkowska i „Przed hejnałem” a w niedzielę od 9.00 do 11.00 Wojciech Musiał i „Niedzielne śniadanie z Radiem Kraków”.

 

Najlepsza literatura czytana na żywo przez znakomitych aktorów: w sobotę i niedzielę na stoisku Radia Kraków fragmenty książek czytanych w „Radiowej bibliotece” i „Nocnych delikatesach” przeczytają: w sobotę o 12.00 i 13.00 Iwona Bielska i Radosław Krzyżowski, w niedzielę o 11.00 i 12.00 Tomasz Schimscheiner i Wiktor Loga-Skarczewski.

 

Energetyczna „Znachorka” Hanki Wójciak akustycznie – w sobotę od godz. 11. do 15.00 na stosiku Radia Kraków wyjątkowa okazja do spotkania się z Hanką Wójciak, która nie tylko rozdawać będzie autografy, ale też akustycznie zaśpiewa utwory z debiutanckiej płyty  "Znachorka" wydanej przez Radio Kraków. Na gitarze akompaniować będzie Adrian Górka.

 

Warsztaty komiksowe dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z komiksem - w czwartek, piątek i sobotę każdy, niezależnie od wieku, doświadczenia i posiadanych umiejętności, na stoisku B1 Radia Kraków będzie mógł spróbować sił w konkursie na rysunek bądź krótki komiks. Do wyboru będą trzy tematy: „Ptasie Radio”, Radio Kraków, własny superbohater. Pod okiem profesjonalisty będzie można stworzyć własnego bohatera i skorzystać z przygotowanych przez rysownika szablonów, dzięki którym przelewanie na papier własnych historyjek jest dziecinnie proste! Warsztaty będą się odbywać przez trzy dni, każda sesja potrwa trzy godziny. Na zakończenie trzydniowych warsztatów, w sobotę o godz. 15.00 na stoisku B1 Radia Kraków rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepszą pracę w danym temacie. Na zwycięzców konkursu w każdej z 3 kategorii, których wyłoni jury złożone z przedstawicieli Radia Kraków i członków Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego, czekają książkowo-radiowe nagrody. Nagradzać będziemy najciekawsze prace. Wiek nie ma znaczenia. Technika także. Przede wszystkim chodzi o zabawę, ciekawy pomysł, wyobraźnię i poczucie humoru.

 

Warsztaty komiksowe prowadzone są we współpracy z Małopolskim Studiem Komiksu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie oraz Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym.

A do tego tylko przez cztery dni - znakomite wydawnictwa Radia Kraków, w tym premierowy komiks „Nietoty” Kuby Woynarowskiego nawet z 30% rabatem*! (patrz: załącznik na dole strony)

 

Dodatkowo, jak co roku, wraz z Gazetą Wyborczą podczas całych targów zachęcać będziemy także do dzielenia się książkami – już po raz dziewiąty podczas Tragów Książki przeprowadzona zostanie zbiórka książek dla małopolskich bibliotek „Książka za książkę”.

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Radio Kraków na 18. Międzynarodowych Targach Książki
w Krakowie
23-26.10 (czwartek-niedziela)

 

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków

ul. Galicyjska 9

STOISKO B1

 

Godziny otwarcia Targów:
czwartek 23.10: godz. 10:00-17:00
piątek – sobota 24-25.10: godz. 10:00-18:00
niedziela, 26.10: godz. 10:00-17:00

 

 

CZWARTEK, 23 października

 

11.15-15.00 - Otwarte warsztaty komiksowe Radia Kraków,

w tym od godz. 13.15 – 14.00 tematyczne warsztaty komiksowe

 

- warsztaty komiksowe organizowane we współpracy z Małopolskim Studiem Komiksu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie oraz Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym.

Warsztaty poprowadzą: Michał Jankowski i Jędrzej Chojnacki

 

Dodatkowo na stoisku:

możliwość kupienia wydawnictw Radia Kraków nawet z 30% rabatem (rabat dla wszystkich, którzy kupią co najmniej 3 lub więcej wydawnictw Radia Kraków)

 

PIĄTEK, 24 października

 

9.00 – 12.00 „Przed Hejnałem z Targów Książki” – audycja na żywo z targowego studia radiowego. Prowadzi Sylwia Paszkowska.

 

12.15 – 16.00: Otwarte warsztaty komiksowe Radia Kraków,

w tym od godz. 13.15 – 14.00 tematyczne warsztaty komiksowe

 

- warsztaty komiksowe organizowane we współpracy z Małopolskim Studiem Komiksu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie oraz Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym. Warsztaty poprowadzą: Michał Jankowski i Jędrzej Chojnacki

 

Dodatkowo na stoisku:

możliwość kupienia wydawnictw Radia Kraków nawet z 30% rabatem (rabat dla wszystkich, którzy kupią co najmniej 3 lub więcej wydawnictw Radia Kraków)

 

SOBOTA, 25 października

 

11.00-15.00: Promocja debiutanckiej płyty Kapeli Hanki Wójciak „Znachorka” z udziałem Hanki Wójciak, w tym:

 

Godz. 11.05 - Spotkanie z Hanką Wójciak poprowadzi Aga Barańska

Hanka Wójciak akustycznie z debiutanckiej płyty Kapeli Hanki Wójciak "Znachorka". Na gitarze akompaniuje Adrian Górka

11.00 - "Znachorka" akustycznie
14.00 "Matulu" i "Zima" akustycznie
15.00 "Do syta" i "Śwarna" akystycznie

 

11.30 -15.00 - Otwarte warsztaty komiksowe Radia Kraków, w tym:

od godz. 13.15 – 14.00 tematyczne warsztaty komiksowe;

ok. 15.10 – podsumowanie 3-dniowych warsztatów, ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze prace, prezentacja nagrodzonych prac.
Najlepsze prace i najlepszych „ilustratorów” warsztatów wyłoni jury złożone z przedstawiciela Radia Kraków (Hanka Wójciak) i członków Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Wyniki ogłoszone zostaną w sobotę ok. godz. 15.10 na stoisku Radia Kraków. Nagrodzone prace obejrzeć będzie można także na stronie www.radiokrakow.pl.


Nagrody: zestawy książek, komiksów i gadżetów Radia Kraków (3 nagrody główne w każdej kategorii i po 3 wyróżnienia)

 

Odbiór nagród w siedzibie RK od poniedziałku.

 

12.00 – 13.00: Najlepsza literatura na żywo z radiowego studia targowego.

 

12.00-12.40: Fragmenty książki "Leksykon miast intymnych" Jurija Andruchowycza przeczyta Radosław Krzyżowski (ok. 10 minut czytania + 30 minut autografy) Spotkanie poprowadzi Agnieszka Barańska.
13.00-13.40: Fragmenty książki "Dom wzajemnych rozkoszy" Hanny Samson przeczyta Iwona Bielska. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Barańska.

 

 

Dodatkowo na stoisku:

możliwość kupienia wydawnictw Radia Kraków nawet z 30% z rabatem

(rabat dla wszystkich, którzy kupią co najmniej 3 lub więcej wydawnictw Radia Kraków)

 

NIEDZIELA, 26 października
 

9.00–11.00 „Niedzielne śniadanie z Radiem Kraków – audycja na żywo z targowego studia radiowego. Prowadzi Wojciech Musiał

 

11.00 – 12.00: Najlepsza literatura na żywo z radiowego studia targowego.

 

11.00-11.40: Fragmenty książki "Wakacje grzecznego psa" Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz przeczyta Tomasz Schimscheiner. Spotkanie poprowadzi Wojciech Musiał.

 

12.00-12.40: Fragmenty książki "Długi film o miłości" Jacka Hugo-Badera przeczyta Wiktor Loga -Skarczewski. Spotkanie poprowadzi Wojciech Musiał.

 

Godz. 13.00-13.30 – Promocja komiksu autorstwa Kuby Woynarowskiego „Nietoty” do słuchowiska Jana Klaty z udziałem autora komiksu Kuby Woynarowskiego i twórców słuchowiska.

 

Spotkanie z twórcami słuchowiska: Janem Klatą i Sebastianem Majewskim oraz autorem komiksu „Nietoty” Kubą Woynarowskim poprowadzi Justyna Nowicka

 

Od ok. 13.30- 14.30 – Warsztaty komiksowe poprowadzi Kuba Woynarowski

 

Dodatkowo na stoisku:

możliwość kupienia wydawnictw Radia Kraków nawet z 30% z rabatem

(rabat dla wszystkich, którzy kupią co najmniej 3 lub więcej wydawnictw Radia Kraków)

 

Partnerem Radia Kraków na Targach Książki jest Kraków Airport:


Pliki


Warning: getimagesize(https://www.radiokrakow.pl/application/admin/web/images/files/info.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /mnt/drbd1/web2/www/library/Core/Image.php on line 200

Warning: Division by zero in /mnt/drbd1/web2/www/library/Core/Image.php on line 138

Warning: Division by zero in /mnt/drbd1/web2/www/library/Core/Image.php on line 174
download
.doc (23 KB)
Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię