Nasze akcje
Młodzi aktorzy w radiowym studiu. Wspólny projekt Radia Kraków i Uniwersytetu Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Radio Kraków i Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego będą współpracować przy realizacji radiowych projektów artystycznych. Porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele obu instytucji – dr Maciej Kluz, Rektor Uniwersytetu i Rafał Nowak-Bończa, Zastępca Redaktora Naczelnego Radia Kraków.
(NIE)CODZIENNA sztuka w holu Radia Kraków. Te rzeźby wywołują emocje
Zaskakuje, czasem wywołuje nieporozumienia. Ale może też zachwycić, być źródłem dobrych i nieoczekiwanych emocji. Rzeźba w przestrzeni publicznej to temat dwuletniego projektu (NIE)CODZIENNA. Sztuka i kontekst , realizowanego w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Jego kolejna odsłona w holu budynku Radia Kraków. Z artystką wizualną, rzeźbiarką, wykładowczynią akademicką, inicjatorką projektu prof. Agatą Agatowską rozmawia Justyna Nowicka.
Razem ze słuchaczami świętowaliśmy 98. urodziny Radia Kraków!
15 lutego Radio Kraków obchodziło 98. urodziny! Z tej okazji, tuż przed serwisami informacyjnymi emitowaliśmy wspomnienia słuchaczy, nagrane podczas urodzinowego zwiedzania rozgłośni. Dziewięcioro słuchaczy, którzy zwyciężyli w konkursie, w piątek zwiedzało Radio Kraków od kuchni.
Zwycięzca licytacji Radia Kraków na rzecz WOŚP poprowadził "Muzyczną Zmianę"!
W poniedziałek 24 lutego po godz. 14.30 na antenie Radia Kraków usłyszeliśmy wyjątkową odsłonę audycji „Muzyczna Zmiana”. Tego dnia za mikrofonem zasiadł pan Wojciech, który za kwotę 2 350 zł wylicytował prowadzenie programu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Świętuj z nami 98. urodziny Radia Kraków!
Taka okazja nie trafia się często. Dziesięcioro słuchaczy będzie mogło zobaczyć Radio Kraków... od kuchni. Z okazji 98. urodzin naszej stacji zapraszamy do udziału w konkursie, w którym nagrodą będzie zaproszenie na kameralne i bardzo wyjątkowe zwiedzanie naszej rozgłośni. Zajrzymy do niedostępnych na co dzień pomieszczeń radiowego archiwum, newsroomu i studia emisyjnego. Na chwilę zagościmy na antenie w audycji "Muzyczna zmiana", spotkamy gości, którzy pojawią się w radiu specjalnie tego dnia, a na koniec każdy ze słuchaczy zasiądzie przed mikrofonem i nagra swoją radiową opowieść.
Radio Kraków gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!
2 350 złotych wpłaci na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy szczęśliwiec, który wygrał licytację Radia Kraków. Zwycięzca będzie miał wyjątkową okazję poprowadzenia półtoragodzinnej audycji "Muzyczna zmiana" na antenie naszej rozgłośni, zagrać swoje ulubione utwory i opowiedzieć o nich szerszej publiczności. Przy mikrofonie towarzyszyć mu będą nasi dziennikarze: Agnieszka Barańska i Tomasz Buszewski.
Słuchaj, baw się, wzruszaj! Wyjątkowy audiobook Radia Kraków i Instytutu Książki
Święta to czas radości, wspólnych chwil z rodziną i snucia opowieści pełnych magii i wzruszeń. Właśnie z myślą o najmłodszych czytelnikach i ich rodzicach Instytut Książki we współpracy z Radiem Kraków przygotował niezwykły prezent – audiobook na podstawie książki „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej. To nie tylko wspaniała historia, ale również doskonała jakość produkcji, która zachwyca muzyką, efektami dźwiękowymi i mistrzowską grą aktorską.
Światowa premiera w Radiu Kraków podczas ostatniego koncertu z cyklu "Anaklasis na fali"
12 grudnia w Studiu im. Romany Bobrowskiej odbył się ostatni w tym roku koncert z cyklu ANAKLASIS NA FALI. #WYOSTRZSŁUCH NA RADIO KRAKÓW. Adam Bałdych i Agnieszka Budzińska-Bennett zaprezentowali utwory z albumu "LAETA MUNDUS", który miał światową premierę właśnie tego dnia.
Mały gest - wielka Rzecz! Dołącz do radiowej drużyny Świętego Mikołaja
Nadchodzące wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia to czas, który dla wielu dzieci może stać się wyjątkowy. I to dzięki Waszej pomocy! Radio Kraków zaprasza do udziału w zbiórce charytatywnej - wspólnie przygotujmy świąteczne prezenty dla dzieci z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Na każdego Darczyńcę, w podziękowaniu, czeka świąteczny upominek - gwiazda betlejemska.
Znamy laureatów plebiscytu „Inwestycje, które zmieniły Małopolskę. 20 lat w Unii Europejskiej”
Dworzec „Biblioteka Skawina”, Centrum narciarstwa biegowego w Klikuszowej, most na Wiśle w Borusowej, zrewitalizowane centrum uzdrowiska Muszyna i Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach – to Państwa zdaniem najlepsze małopolskie inwestycje zrealizowane przy wsparciu funduszy europejskich w ostatnim 20 – leciu. Laureaci zostali wybrani w głosowaniu, które prowadziliśmy od 4 listopada do 2 grudnia.
ANAKLASIS na fali | Krzysztof Herdzin - IMPRESSIONS ON PADEREWSKI
Za nami przedostatni już w tym roku koncert z cyklu ANAKLASIS na fali. Tym razem Krzysztof Herdzin zaprezentował kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego. To był wieczór pełen pianistycznej wirtuozerii i żywiołowości. Koncert transmitowaliśmy na antenie Radia Kraków.
Wspaniała książka i świetni aktorzy. Powstaje nowy audiobook Radia Kraków i Instytutu Książki
Ruszyła produkcja audiobooka „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka. To współpraca Radia Kraków i Instytutu Książki.
Wiosenne poranne zestawy wsparcia
Mimo chłodu, a miejscami nawet śniegu za oknem, mamy dla Państwa prawdziwie wiosenne poranne zestawy wsparcia. Znajdziecie w nich Państwo kiełkownice i szklarenki na mikrolistki, oczywiście w pakiecie z zestawem nasion, a dodatkowo - także z sadzonkami kwiatów doniczkowych, idealnych dla każdego ogrodnika (także balkonowego).
ANAKLASIS na fali | METAMORPHOSES: VARIATIONS ON LUTOSŁAWSKI
Koncertowa premiera utworów Lutosławskiego w opracowaniu Michaela Batesa i w brawurowym wykonaniu połączonych sił jego kwintetu oraz Lutosławski Quartet miała miejsce na nowojorskiej edycji festiwalu Jazztopad w czerwcu 2022 roku. Kilka miesięcy później muzycy spotkali się ponownie we Wrocławiu, by utrwalić dla potomnych tę fantastyczną przygodę (Anaklasis, 2023). 14 listopada wystąpili w Studiu im. Romany Bobrowskiej.
11. Festiwal Literatury dla Dzieci w Radiu Kraków
Z drugiej strony! – to tegoroczne hasło Festiwalu Literatury dla Dzieci, który po raz jedenasty odbędzie się w Krakowie (12–16 listopada). W programie wydarzenia znalazły się spotkania i warsztaty z najlepszymi twórcami książek dla dzieci i młodzieży, pokazy filmowe, spektakle, spacery, konferencja dla nauczycieli, nauczycielek, bibliotekarzy i bibliotekarek i wiele więcej najlepszych stron dziecięcej literatury! Aż 12 festiwalowych spotkań zaplanowano w Radiu Kraków, które jest partnerem wydarzenia.
Gala Nagrody Tischnera. Wejściówki do odbioru w Radiu Kraków
Znamy już wszystkich nominowanych do tegorocznej Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. Kapituła wyłoniła kandydatów, którzy swoim działaniem przekraczają bariery i budują mosty porozumienia. Laureatów poznamy podczas Gali zaplanowanej 21 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury. Bezpłatne wejściówki na Galę można odbierać m.in. w naszej radiowej recepcji.
ANAKLASIS na fali | Pierończyk - SZYMANOWSKI / X-RAY
24 października zaprosiliśmy do Studia im. Romany Bobrowskiej na kolejny, czwarty już, koncert z serii ANAKLASIS NA FALI. #WYOSTRZSŁUCH NA RADIO KRAKÓW. W brawurowych impresjach na temat muzyki Karola Szymanowskiego wystąpił saksofonista, kompozytor i producent Adam Pierończyk, a towarzyszyli mu pianista Dominik Wania i gitarzysta Szymon Mika.
Recital i spotkanie z Olgą Pasiecznik w Studiu im. Romany Bobrowskiej
Muzyka to język, który wyraża niewyrażalne. To medium, którym na co dzień posługuje się Olga Pasiecznik, wybitna sopranistka ukraińskiego pochodzenia. O miłości, tożsamości i człowieczeństwie, Olga Pasiecznik opowie w dwójnasób - słowami w rozmowie z Agatą Kwiecińską i za pomocą muzyki - podczas recitalu pieśni ukraińskich i polskich. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (21 października) w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków. Początek o godz. 19.30.
- chevron_left
- 1
- 2
- 3
- ...
- 28
- 29
- chevron_right
Najnowsze
-
09:15
Sądeczanie odliczają dni do otwarcia ulicy Krakowskiej. ZDJĘCIA
-
08:55
Dźgnął 17-latka w brzuch. Nożownik z Tarnowa zatrzymany
-
08:40
Był szeroki wjazd, powstał wąziutki przesmyk. Kolejny absurd na remontowanej ulicy Tuchowskiej
-
08:20
Burze z deszczem punktowo do 50 mm. Alert RCB dla Małopolski
-
08:05
Świat, którego już nie ma. 50 lat Sądeckiego Parku Etnograficznego
-
07:48
Piłkarskie Euro kobiet: Polska wygrała z Danią na pożegnanie z turniejem
-
07:27
W niedzielę w Małopolsce nadal deszczowo i pochmurnie, ale będzie ciepło
-
07:00
Dwa pociągi na jednym torze w Małopolsce. Sprawę wyjaśni specjalna komisja
-
20:21
Trwa odbudowa spalonego kościoła Św. Heleny w Nowym Sączu
-
20:19
Wkrótce otwarcie ulicy Krakowskiej w Nowym Sączu
-
20:16
Dobiega końca budowa stadionu Sandecji
-
15:05
Pełny uśmiech dla każdego. Implanty stomatologiczne