Powiedzieć o Krzysztofie Herdzinie, że jest muzykiem wszechstronnym i tytanem pracy, to nic nie powiedzieć. Ten pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny równie dobrze czuje się w żywiole jazzowym (grał w zespołach Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego, sam jest band leaderem), popie (współpracował m.in. z Anną Marią Jopek, Marylą Rodowicz i Edytą Geppert), muzyce współczesnej (za co był wielokrotnie nominowany do Fryderyka), filmie i teatrze. Mówiąc krótko – musi o potrzebach publiczności wiedzieć coś, czego inni nie wiedzą.
Sporo wie także o kompozycjach Ignacego Jana Paderewskiego – wysłyszał w nich znakomity zaczyn do jazzowej reinterpretacji i śmiałych improwizacji. Zachowując wierność duchowi oryginałów – w tym słynnego Menueta G-dur – Herdzin nie tylko daje popis pianistycznej wirtuozerii, ale szuka dla kompozycji trzeciej drogi, pomiędzy szlachetną koturnowością muzyki poważnej, a żywiołowością i humorem właściwym jazzowi.
Wydarzenie wpisane jest w cykl koncertów pn. „ANAKLASIS NA FALI. #WYOSTRZSŁUCH NA RADIO KRAKÓW”, którego realizacja dofinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
ARTYŚCI:
Krzysztof Herdzin - fortepian
Koncert prowadzi: Rafał Zbrzeski (Radio Kraków)
Bilety: https://www.ticketmaster.pl/event/anaklasis-na-fali-krzysztof-herdzin-impressions-on-paderewski-bilety/37467Organizatorzy
:Polskie Wydawnictwo Muzyczne, ANAKLASIS, Radio Kraków
Partnerzy: Ruch Muzyczny, Radio Kraków Kultura, Ticketmaster
Patroni medialni: Polityka, Wyborcza.pl, Krakow.pl
- A
- A
- A
ANAKLASIS na fali | Krzysztof Herdzin - IMPRESSIONS ON PADEREWSKI
Za nami przedostatni już w tym roku koncert z cyklu ANAKLASIS na fali. Tym razem Krzysztof Herdzin zaprezentował kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego. To był wieczór pełen pianistycznej wirtuozerii i żywiołowości. Koncert transmitowaliśmy na antenie Radia Kraków.
crop_free
1
/ 22
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Źródło:
Opracowanie własne
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Zobacz także
Najnowsze
-
07:31
Koniec sporu o parkingi w Wieliczce. Burmistrz podjął decyzję
-
07:16
Remont jednego z symboli Krakowa. Barbakan częściowo zasłoniły rusztowania
-
07:00
Czy pierwszy tramwaj pojedzie do Mistrzejowic 1 września? "Wykonawca wierzy, my też się staramy"
-
06:42
Burzowy poniedziałek w Małopolsce. Po upalnym popołudniu przyjdzie wyraźne ochłodzenie
-
06:21
Kolizja czterech samochodów na A4 w Krakowie. Zablokowany pas w kierunku Katowic
-
06:03
Referendum w Mszanie Dolnej. Nieoficjalnie: mieszkańcy zostawili wójta, odwołali całą radę
-
21:05
Dlaczego narzekamy? Kiedy daje ulgę, a kiedy zaczyna szkodzić?
-
20:29
52 osoby potrzebowały pomocy w Tatrach. Tragiczny finał akcji nad Morskim Okiem
-
19:58
Studentka krakowskiej AGH z brązowym medalem ME w kolarstwie górskim!
-
19:45
Remont Alei Słowackiego w Krakowie. Kierowców i pieszych czekają utrudnienia
-
19:00
Lista Niezapomnianych Przebojów Not: 1629 16.08.2026
-
18:44
Folkowe serce regionu. Karpaty Offer
-
18:44
Piękny Jaś króluje nad Jeziorem Rożnowskim. Robią z niego nawet tacos i lody
-
16:56
Trudne powroty z długiego weekendu. Korki, wypadki, utrudnienia
-
16:49
Najlepsze pierogi wybrane, ale smaków jest znacznie więcej. Festiwal Pierogów w Krakowie
-
16:44
Cracovia zwycięża z Rakowem. Wisła uległa Górnikowi
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 9. - Kraków leczył wodą. Historia dwóch zapomnianych uzdrowisk
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 8. - Zniknęły rodzinne apteki. Jak PRL zmienił farmację w Krakowie
-
15:05
Dieta a zdrowa skóra. Fakty, mity i to, co naprawdę działa
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 7. - Bez nich medycyna nie mogłaby istnieć
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze

