Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

1 czerwca wchodzą w życie ważne zmiany w kodeksie drogowym

  • Nasze akcje
  • date_range Poniedziałek, 2021.05.24 14:57 ( Edytowany Środa, 2021.06.09 18:32 )
We wtorek 1 czerwca wchodzą w życie ważne zmiany w kodeksie drogowym - m.in. dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na przejściach czy zmniejszenia dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym w godzinach nocnych. Zmiany mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach, ale żeby tak się stało, kierowcy muszą się do nich stosować. Dlatego w Radiu Kraków przygotowaliśmy mały kurs wiedzy o nowych przepisach. Co dzień, w magazynie Radiostrada, po 15.05 rozmawialiśmy z ekspertami i wyjaśnialiśmy co oznaczają w praktyce wprowadzane zmiany i jak się do nich stosować. Nie musisz błądzić po omacku, włącz Radio Kraków.

„Nowe przepisy - kolejny krok ku bezpieczeństwu na małopolskich drogach”. Debata w Radiostradzie

Nowe przepisy nakładają na kierowców obowiązek zachowywania należytej odległości między pojazdami na drogach ekspresowych i autostradach. Zgodnie z przepisami, odległość powinna wynosić minimum połowę aktualnej prędkości w km/h. - to oznacza, że np. przy prędkości 100 km/h, prawidłowa odległość powinna wynosić 50 metrów.  W programie wyjaśnimy, jak zachować właściwą odległość między pojazdami, jak łatwo obliczyć właściwy dystans. W poniedziałek w Magazynie Radiostrada, gościem Marcina Koczyby był Paweł Janicki szef instruktorów Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Motopark Kraków.

Posłuchaj Radiostrady z 24.05 Posłuchaj Radiostrady z 25.05
Radiostrada - dzieci

W środę w naszym radiowym cyklu rozmawialiśmy o edukacji i profilaktyce. Jak uczyć młodych ludzi zasad współistnienia na drodze i jak przekonać kierowców, by stosowali się do przepisów. W magazynie Radiostrada, gościem Marcina Koczyby była dziś ekspert w dziedzinie edukacji - Katarzyna Dobrzańska Junco  z Małopolskiej Wojewódzkiej Rady bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

posłuchaj Radiostrady z 26.05.

O nowych przepisach będziemy mówić w codziennych wydaniach programu Radiostrada od poniedziałku 24 maja do czwartku 27 maja, podsumowując temat w piątek 28 maja. Zapraszamy na debatę „Nowe przepisy - kolejny krok ku bezpieczeństwu na małopolskich drogach”.
O zmianach w kodeksie ruchu drogowego dyskutować będą Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz zaproszeni eksperci i goście. Piątek, 28 maja, godzina 14.30, Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków.

posłuchaj Radiostrady z 27.05. posłuchaj Radiostrady z 28.05.

Partnerzy:

Dodatkowe informacje:
https://malopolska.policja.gov.pl/

We wtorek wyjaśnialiśmy zmiany dotyczące pieszych. Prawa, obowiązki i zasady współistnienia z innymi uczestnikami ruchu. Gościem Marcina Koczyby będzie sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD, Marek Dworak.

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię