– Nasze piosenki wciąż dotyczą dorastania – to typowe rzeczy, które piszesz, gdy jesteś nastolatkiem – mówi Hewson, który jest odpowiedzialny za większość tekstów. Nowe utwory skupiają się jednak przede wszystkim na samym byciu w zespole: – Te piosenki nie do końca są o otaczającym nas świecie, a bardziej o tym, co dzieje się wewnątrz Inhaler.„Cuts & Bruises” to kontynuacja debiutanckiego albumu Inhaler, „It Won’t Always Be Like This”, który zadebiutował na 1. miejscu zarówno w ich rodzinnej Irlandii, jak i Wielkiej Brytanii. Wydany w lipcu 2021 roku krążek otrzymał tytuł najszybciej sprzedającego się debiutu nagranego przez zespół w formacie winylowym w tym stuleciu. Inhaler został pierwszą od 13 lat irlandzką grupą, która zamieściła swój pierwszy album na szczytach list sprzedaży.

Inhaler uczci premierę płyty wyprzedanymi koncertami w Wielkiej Brytanii i trasą po USA. Już w maju grupa da największe jak dotąd występy w Wielkiej Brytanii – w Victoria Warehouse w Manchesterze i Brixton Academy w Londynie.

Latem grupa wesprze Harry’ego Stylesa na koncercie w Slane Castle oraz Sama Fendera w St James Park. Będą też specjalnymi gośćmi Arctic Monkeys podczas ich europejskiej trasy koncertowej. Wystąpią również na festiwalach TRNSMT i Reading & Leeds.


Lista utworów:

1. Just To Keep You Satisfied
2. Love Will Get You There
3. So Far, So Good
4. These Are The Days
5. If You’re Gonna Break My Heart
6. Perfect Storm
7. Dublin In Ecstasy
8. When I Have Her On My Mind
9. Valentine
10. The Things I Do
11. Now You Got Me