"What Happened To The Heart?" to podróż od słabości do siły, od samozniszczenia do samoleczenia. Przejmująca i introspekcyjna podróż muzyczna, która bada utratę duchowego połączenia we współczesnym społeczeństwie, uzdrawiającą moc wrażliwości i wezwanie do zapoczątkowania zmian poprzez ponowne zjednoczenie serca z polityką i rozwojem osobistym.

Aurora rzuciła się w wir chaosu, pisząc nowy album podczas trasy promującej poprzedni krążek „The Gods We Can Touch”. Artystka miała tylko jedną zasadę – pisać tylko w niekomfortowych warunkach, budując tym samym swój pancerz. Podróżowanie po świecie pozwoliło wokalistce spotkać kobiety, które sama określa mianem współczesnych filozofek. To właśnie one stały się dla artystki źródłem inspiracji, umożliwiającym odkrycie w sobie kobiecej siły. Aurora była pod szczególnym wrażeniem przywódczyń plemion w Kolumbii, Brazylii i Argentynie. – W ich rdzennych wartościach jest dużo mądrości. Te kobiety żyją we współczesnym świecie, zupełnie tak jak my. Jednocześnie one nadal potrafią zachować w życiu życzliwość – komentuje artystka.

Artystka nazywa swój nowy krążek najbardziej osobistym i oczyszczającym albumem w karierze. – Choć jego dokładna funkcja i anatomia nie zostały jeszcze dokładnie zrozumiane, uważano, że serce znajduje się w centrum duszy. Intuicji. Emocji i intencji. Na pewnym etapie zdecydowaliśmy jednak, że to cechy kwalifikacje umysłu. Emocje zostały zdominowane przez logikę. Z racji na to, że świat jest zepsuty przez pieniądze władzę i egoizm, nie można nie zadać sobie pytania – co się stało z sercem? – mówi Aurora.

Nad nagrywanym między Norwegią, Niemcami, Londynem i Los Angeles albumem artystka pracowała wspólnie z twórcami, z którymi miała już okazję nagrywać, ale także z tymi, z którymi jej droga przecięła się po raz pierwszy. W powstanie krążka zaangażowani byli m.in. Ane Brun, Matias Tellez (girl in red, Maisie Peters), Tom Rowlands z The Chemical Brothers, Chris Greatti (Yungblud, blink-182, Pussy Riot), Dave Hamelin (Beyonce, King Princess, Zara Larsson) czy Magnus Skylstad, który jest obecny przy nagrywaniu każdej z płyt Aurory. Począwszy od folkowych melodii, aż po bity techno – każdy ze współpracowników wniósł na płytę swój własny styl, dodając całości głębi i wymiaru introspektywnej podróży.

W 2022 r. Aurora wydała album „The Gods We Can Touch”. Krążek trafił do Top 10 listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii i pozwolił artystce zagrać wyprzedaną trasę po Wyspach. Artystka ma na koncie ponad milion sprzedanych płyt i ponad 2,6 mld streamów. „The Gods We Can Touch” to nie tylko tytuł albumu, ale także debiutanckiej książki Aurory. Pierwszy nakład pozycji rozszedł się na pniu w przedsprzedaży i jeszcze przed premierą wydawca musiał domawiać dodruk.Lista utworów:

1.Echo of My Shadow
2.To Be Alright
3.Your Blood
4.The Conflict Of The Mind
5.Some Type Of Skin
6.The Essence
7.Earthly Delights
8.The Dark Dresses Lightly
9.A Soul With No King
10.Dreams
11.My Name
12.Do You Feel
13.Starvation
14.The Blade
15.My Body is Not Mine
16.Invisible Wounds