Radio Kraków

metro w Krakowie

Radni Platformy Obywatelskiej wiedzą, jak sfinansować budowę metra w Krakowie

  • date_range 2016-07-06
O tym, jak znaleźć pieniądze na budowę metra w Krakowie, debatowali w środę radni. Mowa o linii, która połączyłaby wschód i zachód miasta, czyli Nową Hutę z Bronowicami. Budżet Krakowa nie udźwignie inwestycji wartej blisko 10 miliardów złotych, dlatego radni klubu PO mają pomysł, jak ją sfinansować.

Metro w Krakowie? Miasto nie mówi nie. Przedstawiono propozycje rozwoju miejskiego transportu

  • date_range 2016-01-23
Przedstawiono wyniki badań, jak poprawić ruch w mieście. Spośród dziewięciu propozycji wybrano dwie. Pierwsza zakłada budowę 15- kilometrowego odcinka podziemnego metra, od ulicy Igołomskiej do Bronowic. Druga mówi o rozbudowie sieci szybkiego tramwaju. Oba pomysły zakładają budowę tunelu pod Rynkiem Głównym.

Co dalej z budową metra w Krakowie? Władze miasta: "Temat jest aktualny"

  • date_range 2016-01-05
Od głośnego krakowskiego referendum w sprawie zimowych igrzysk olimpijskich minęło już ponad półtora roku. Na igrzyska głosujący się nie zgodzili, ale odpowiadali też na pytania o metro, rozwój miejskiego monitoringu i budowę ścieżek rowerowych. Na wszystkie te pytania odpowiedzieli "tak". Słuchacz Radia Kraków, pan Bartosz chciałby wiedzieć - co z realizacją założeń, zwłaszcza jeśli chodzi o metro.

Kraków: metro przekreśli rozwój tramwajów i autobusów?

  • date_range 2014-05-22
"Budowa metra w Krakowie może oznaczać mniejsze pieniądze na rozwój linii tramwajowych i autobusowych" - tak uważa doktor Marek Bauer z Politechniki Krakowskiej. Jego zdaniem, inwestycja w metro, nawet za pieniądze unijne, może oznaczać brak nowych inwestycji tramwajowych.

S. Albricht: "Metro w Krakowie jest niezbędne"

  • date_range 2014-04-03
"Metro jest jeszcze dwukrotnie szybsze niż tramwaj i może przywozić dużo większa liczbę pasażerów na godzinę. Do tego nie jest wcale droższe od tramwaju. Koszty eksploatacji są podobne." - przekonywał na antenie Radia Kraków Stanisław Albricht z Pracowni Planowania i Projektowania Systemów Transportu Altrans.

Metro w Krakowie w zamian za zgodę na wyższe podatki

  • date_range 2012-10-11
Jest projekt oficjalnej umowy między krakowską PO a prezydentem Majchrowskim. Porozumienie zakłada współpracę w reformowaniu miasta i rozbudowy komunikacji w mieście.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię