Radio Kraków

koronawirus

Urząd Miasta Krakowa zamyka punkty obsługi mieszkańców w galeriach

  • date_range 2020-03-11
Od soboty nieczynne będą znajdujące się w galeriach handlowych punkty obsługi mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa - poinformowano w środę. Dyrekcja magistratu apeluje o odłożenie na później spraw, które nie wymagają pilnego załatwienia.

Egzaminy na prawo jazdy odwołane w małopolskich ośrodkach

  • date_range 2020-03-11
Urząd Marszałkowski informuje o odwołaniu przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Krakowie, Nowym Sączu oraz Tarnowie egzaminów kandydatów na kierowców - od 12 marca 2020 r. (czwartek) do odwołania.

KTOZ: zwierzęta domowe nie przenoszą koronawirusa

  • date_range 2020-03-11
Nie ma dowodów na to, aby zwierzęta domowe, takie jak koty i psy, przenosiły koronawirusa – podało w środę Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (KTOZ), powołując się na informacje WHO. Zaapelowało jednak o mycie rąk po kontakcie ze zwierzętami wychodzącymi.

MZ: cztery nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, łącznie 31

  • date_range 2020-03-11
Potwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w sumie w Polsce jest ich 31 - poinformowało w środę wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Nowe potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą kobiety z Poznania, mężczyzny z Opola i dwóch kobiet z Ostródy (woj. warmińsko – mazurskie).

W związku z koronawirusem nowe zasady na sesji Rady Miasta Krakowa

  • date_range 2020-03-11
Z porządku środowych obrad zostało zdjętych osiem punktów. Radni zajmują się tylko projektami zgłoszonymi przez prezydenta. Jak zapowiedział przewodniczący Rady Miasta Dominik Jaśkowiec, takie zasady będą obowiązywać do odwołania.

Wszystkie instytucje kultury czasowo zawieszone

  • date_range 2020-03-11
Rząd zdecydował o zawieszeniu od czwartku 11/03 funkcjonowania instytucji kultury - teatrów, oper, filharmonii, muzeów, kin i sieci kinowych oraz uczelni i szkół artystycznych wszystkich szczebli - poinformował wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Szkoła numer 15 w Tarnowie już dziś zawiesiła zajęcia

  • date_range 2020-03-11
Taką decyzję podjął dyrektor szkoły, bo jedna z uczennic, która była niedawno w Niemczech, miała katar i źle się czuła. Po konsultacjach uznano, że lekarze uznali, że w obecnym stanie zdrowia dziewczynka może przebywać w domowej kwarantannie.

Premier: podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych od poniedziałku na dwa tygodnie

  • date_range 2020-03-11
Podczas posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie; placówki będą zamknięte od poniedziałku - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Kontrole także na polsko-słowackich przejściach granicznych

  • date_range 2020-03-11
Straż graniczna w asyście policji i strażaków przeprowadzają już kontrole na polsko-słowackich przejściach granicznych. W związku z epidemią koronawirusa – kontrolowane są autobusy i busy, które przewożą powyżej ośmiu osób.

W jednym z pensjonatów w Mszanie Górnej wprowadzono kwarantannę; w Mszanie Dolnej już teraz odwołane zajęcia

  • date_range 2020-03-11
Gmina i miasto Mszana Dolna wstrzymały dziś zajęcia w 5 szkołach podstawowych i przedszkolu. Decyzja jest związana z podejrzeniem koronawirusa u studentki z Francji, która mieszkała w pensjonacie w Mszanie Górnej. Jego właściciele pracowali w placówkach, które zostały zamknięte. Do jednej z nich uczęszczało z kolei dziecko małżeństwa. Cała rodzina i pozostali pensjonariusze objęci są kwarantanną.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię