Radio Kraków

koronawirus

Czeka nas ograniczenie liczby kursów i zawieszenie części linii

  • date_range 2020-03-12
Od poniedziałku krakowskie tramwaje i autobusy będą kursowały rzadziej. Zarząd Transportu Publicznego ograniczył kursy po decyzji premiera o zamknięciu szkół i uczelni w całym kraju. W czwartek inspektorzy przyjrzeli się temu jak wygląda zapełnienie najpopularniejszych linii i przygotowali korektę rozkładu jazdy.

Koleje Malopolskie wdrażają środki ostrożności, ale nie zmieniają rozkładów

  • date_range 2020-03-12
Wdrażamy środki ostrożności w związku z epidemią koronawirusa – zapewniają Koleje Małopolskie. Przewoźnik informuje, że nie zmienia rozkładów jazdy pociągów. Na ekranach multimedialnych wyświetlane są zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Składy są też dezynfekowane – mówi Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Zmiany w pracy sądu okręgowego wz. z koronawirusem

  • date_range 2020-03-12
Krakowski sąd okręgowy zawiesił przyjmowanie osób, chcących np. złożyć skargę do prezesa lub wiceprezesów instytucji. Z kolei biuro obsługi interesantów apeluje o telefoniczne załatwianie spraw.

Z powodu koronawirusa Zakopane odwołuje do końca kwietnia tego roku wszystkie wydarzenia kulturalne organizowane przez miasto

  • date_range 2020-03-12
Zamknięte są też boiska i place zabaw. Burmistrz Leszek Dorula zwrócił się też z apelem o odwołanie wydarzeń organizowanych przez osoby i firmy prywatne. Jak mówi Anna Karpiel-Semberecka, miasto może wprowadzić kolejne zmiany w zależności od stopnia zagrożenia epidemią.

Stan pacjenta z koronawirusem - stabilny

  • date_range 2020-03-12
Stan pacjenta z koronawirusem, który trafił na oddział zakaźny do szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie, jest stabilny - poinformowała rzeczniczka placówki Anna Górska.

Policjanci organizują imprezę, mimo pandemii związanej z koronawirusem

  • date_range 2020-03-12
Mimo pandemii związanej z koronawirusem małopolska policja żegna komendanta wojewódzkiego... organizując duże spotkanie. Nadinspektor Krzysztof Pobuta przechodzi na emeryturę. Jak dowiedzieli się nasi reporterzy o 12.00 ma się rozpocząć oficjalna uroczystość. Jak ma ono wyglądać i czy policja powzięła jakieś środki ostrożności w związku z epidemią?

Targowisko miejskie w Wolbromiu zostało zamknięte

  • date_range 2020-03-12
Decyzję podjęto z uwagi na zalecenie ograniczenia zgromadzeń. Burmistrz decyzję konsultował z Inspektorem Sanitarnym z Olkusza. Targ będzie nieczynny co najmniej do środy - 25 marca.

Jarosław Foremny: Scenariusz włoski w Polsce się nie powtórzy

  • date_range 2020-03-12
Scenariusz włoski w Polsce się nie powtórzy - uważa gość porannej rozmowy Radia Kraków, Małopolski Inspektor Sanitarny Jarosław Foremny. Przypomnijmy, Włosi właśnie mocno zaostrzyli środki bezpieczeństwa - od dziś na terenie całych Włoch zamknięte są biura, punkty usługowe, restauracje, bary, a także wszystkie sklepy poza supermarketami, sklepami spożywczymi i aptekami. - Polska - jak podkreślał małopolski inspektor sanitarny Jarosław Foremny - zareagowała znacznie wcześniej.

Pierwsze efekty kontroli na polsko-słowackich przejściach granicznych w Małopolsce

  • date_range 2020-03-12
16 autokarów i busów skontrolowali strażacy i strażnicy graniczni na polsko-słowackich przejściach w Jurgowie i w Chyżnem, w Małopolsce. Jak informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej – żaden ze skontrolowanych pasażerów i kierowców nie musiał zostać poddany izolacji w związku z objawami koronawirusa.

MZ: potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem; łącznie 51 w Polsce, w tym jeden zgon. RELACJA

  • date_range 2020-03-11
W Polsce zmarła pierwsza ofiara zakażenia - to 57-letnia kobieta. Informację przekazał wiceprezydent Poznania. Łącznie w kraju potwierdzonych jest 51 przypadków zakażeniem nowym patogenem.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię