Radio Kraków

konie

Morskie Oko: fiakrzy składają pozew przeciwko obrońcom praw zwierząt

  • date_range 2015-04-30
Górale wożący turystów fasiągami w stronę schroniska przy Morskim Oku twierdzą, że mają już dość oskarżeń pod ich adresem formułowanych przez obrońców praw zwierząt. Złożyli pozew do sądu przeciwko tym, którzy, ich zdaniem, ich nękają i szkalują ich dobre imię. Obrońcy praw zwierząt obawiają się, że pozew ma im zamknąć usta.

Awantura w Morskim Oku: pierwsze zawiadomienie w zakopiańskiej prokuraturze

  • date_range 2014-11-14
Jak wielokrotnie mówiliśmy w Radiu Kraków, w trakcie manifestacji obrońców zwierząt i blokady drogi do Morskiego Oka - doszło do bijatyki. Kilka wozów z turystami przedostało się przez blokadę. Wniosek, który dzisiaj wpłynął do prokuratury skierował starosta tatrzański. Zarzuca on ekologom, że blokada drogi była nielegalna.

Są zarzuty dla awanturnika z Podhala

  • date_range 2014-11-11
Zarzut napaści na policjanta oraz pobicia pikietującego obrońcy praw zwierząt - w czasie protestu przed Morskim Okiem usłyszał 21-latek z Bukowiny Tatrzańskiej. Nie przyznał się do winy Jak zapowiadają zakopiańscy policjanci to nie koniec konsekwencji karnych w tej sprawie

Tatry: weterynarze przebadali konie z Morskiego Oka

  • date_range 2014-07-29
We wtorek w Morskim Oku lekarze weterynarii badali konie, które góralskimi fasiągami wożą turystów z parkingu na Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Każdy zaprzęg jest ciągnięty przez parę koni. Konie ciągną wóz z maksymalnie dwunastką turystów i pokonują sześć kilometrów drogą prowadzącą pod górę.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię