PotOCK to  zderzenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami, połączenie nieoczywistego brzmienia i innowacyjnych aranżacji tradycyjnych melodii karpackich. Zespół swobodnie i spontanicznie, bawiąc się dźwiękiem i łącząc style porywa słuchaczy w podróż po polskich, rumuńskich, węgierskich oraz słowackich halach i polanach. Żywiołowe koncerty muzyków spod Babiej Góry na długo pozostają w pamięci. Zespół powstał spontanicznie, w 2018 roku w wyniku spotkania muzyków z zespołu „Body Mind Relation”  z członkiniami zespołu regionalnego JUZYNA. Połączyło ich wspólne tworzenie muzyki do widowiska teatralnego „Pamiętnik Babiej Góry”. Z jednorazowego projektu zrodziła się przyjaźń i zapał do wspólnego tworzenia.  Już pod koniec 2018  PotOCK wydał swoją EP-kę, a w 2019 przystąpił do tworzenia materiału na swój pierwszy krążek. 

Rok 2020 mimo problemów koncertowych spowodowanych pandemią był przełomowym czasem dla zespołu.  W czerwcu ukazała się ich debiutancka płyta „Z prądem”, którą promuje klip „Hej na ty Babi Górze”. Na krążku znajdują się nowe interpretacje pieśni tradycyjnych regionu babiogórskiego (Beskid Żywiecki) oraz innych regionów Karpat: Słowacji, Węgier, Ukrainy, Łemkowszczyzny czy też Podhala.

W 2021 roku PotOCK został laureatem nagrody publiczności na festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie zaś w 2022 doszedł do półfinałów programu Mam Talent zachwycając jury swoimi występami. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na swoją nową płytę równolegle koncertując w Polsce i za granicą.

 

Członkowie zespołu:

Julia Pacyga – wokal

Katarzyna Mętel – wokal

Magdalena Bania – wokal

Martyna Giertuga – wokal

Adam Kukla – gitara rytmiczna, wokal

Krzysztof Mędrala – perkusja

Krzysztof Kumorek – gitara elektryczna

Marek Nitoń – gitara basowa

Mieszko Krzyś – gitara elektryczna, wokal


Hej na ty Babi Górze

Zapraszamy również na  towarzyszące koncertom warsztaty plastyczne dla dzieci, które odbywają się w każdą niedzielę od 16.00 do 18.00. W ramach cotygodniowych warsztatów dzieci poznają kultywowane w Małopolsce przez twórców ludowych rzemiosła. 30 lipca bliżej poznamy hafciarstwo - jedną z najbardziej żywotnych dziedzin rzemiosła ludowego, kultywowaną również w Małopolsce. Podczas warsztatów dzieci kolorową włóczką i plastikowymi igłami haftować będą…. na tekturze.  Liczba miejsc ograniczona, udział w warsztatach można rezerwować pod adresem: [email protected]l.

 

„Letnia scena Radia Kraków” -  PotOCK / 30 lipca, godz. 17.00, w studiu S 5 Radia Kraków.

Koncert poprowadzi Tomasz Buszewski.

Bezpłatne zaproszenia na antenie / do odbioru w recepcji Radia Kraków (zaproszenia dostępne od 24 lipca)

Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków

77dd9328b5296c71e9139f09e567334elogo-krakowhrgb-3.jpg (37 KB)