Ten wyjątkowy gatunek muzyki elektronicznej koncentruje się na nielinearnych, malowniczych dźwiękach, w których emocje i nastrój grają pierwsze skrzypce.

 

            „Cisza” to inicjatywa Pawła Pruskiego - producenta, który na swoim koncie ma kilkanaście albumów i współpracę z takimi wytwórniami jak brytyjski Whitelabrecs czy włoski Krysalisound. Cykl od początku swojego istnienia odbywa się przy wsparciu i pod patronatem OFF Radia Kraków, w którym artysta prowadzi audycję muzyczną. - Ambient to niezwykły gatunek, którym zainteresowałem się wiele lat temu. Muzyka, która pozwala nam na chwilę zatrzymać się, spojrzeć na świat przez pryzmat spokoju i wyciszenia, spotkać się również z samym sobą. Cykl „Cisza” nie tylko promuje producentów i DJ’ów grających tę muzykę, ale również skupia jej fanów, a fanem ambientu stajemy się zazwyczaj już po pierwszym spotkaniu z nim - mówi Pruski.

 

            Podczas trzech występów słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z zupełnie różnymi odcieniami tego gatunku. Na specjalne zaproszenie do Krakowa przyjedzie Dtekk, pomysłodawca Up To Dane Festival, inicjator „Salonu Ambientu” i niestrudzony promotor muzyki elektronicznej. Artysta za swoją działalność otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku. Letnią scenę na dziedzińcu wypełni również autorskie kompozycje Pruskiego, który w czerwcu 2021 wydał kolejny album - „Whispers”. Jego produkcje, ulokowane na przecięciu ambientu i organicznej muzyki drone, zostaną wykonane w formie live actu przy użyciu syntezatorów modularnych. Na scenie pojawi się także Eta Hox, krakowska DJ’ka, której sety krążą wokół nieco bardziej przydymionych i syntetycznych dźwięków udowadniając, że sesje ambientalne to w pierwszej kolejności niezwykła muzyczna przygoda.

 

Wystąpią:

DTKK - DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Białostoczanin z krwi i kości. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Inicjator hasła Pozdro Techno oraz cyklu wydarzeń „Salon Ambientu” i „Secret Location”. Pierwsze kroki stawiał w klubie Metro. Był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność promotorską (np. Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku) i muzyczną (DJ numer 1 w Polsce w plebiscycie portalu muno.pl).

 

Pruski - producent muzyczny tworzący na pograniczu ambientu oraz dronu. Związany z wytwórnią Whitelabrecs (UK) oraz Krysalisound (IT). Do tej pory wydał pięć solowych albumów, brał też udział w wielu kompilacjach dedykowanych muzyce ambientowej. Prezentował swoje produkcje na Festiwalu Ambientalnym, Freeform Festival, Tauron Festival, WRO Festival i wielu innych miejscach. Podczas liveactów prezentuje połączenie generatywnego ambientu z elementami improwizacji.

 

Eta Hox - DJka, promotorka i dziennikarka muzyczna, od niemal dekady zaangażowana w rozwój krakowskiej sceny klubowej. Jest członkinią kolektywu Techno Techyes oraz współtworzy trzon stacji muzycznej OFF Radio Kraków. Od samego początku obecności na scenie jej znakiem rozpoznawczym była wyróżniająca się selekcja, której poświęca bardzo dużo czasu. Każdy DJset jest przemyślaną i konsekwentną historią.