Związana od lat z Radiem Kraków Basia Stępniak-Wilk to śpiewająca autorka, kompozytorka, poetka - od ponad dwudziestu lat bawi, rozśmiesza, wzrusza swoich słuchaczy. Jej sposób śpiewania i nawiązywania kontaktu z publicznością̨ sprawiają̨, że widzowie wychodzą̨ z tych koncertów w radosnych nastrojach. Do tego niebanalny repertuar – autorskie piosenki, znane z list przebojów („Bombonierka” - duet z Grzegorzem Turnauem, „Słodka chwila zmian”, „Wiośnie nie”), nagradzane na największych polskich konkursach i festiwalach, świetnie napisane, zaskakujące fabułami i pointami. Znakomici instrumentaliści i nietuzinkowe aranżacje to dodatkowy atut recitali Basi Stępniak-Wilk, które są nie tylko obcowaniem ze sztuką na najwyższym poziomie, ale i chwilą relaksu w dzisiejszym, pełnym niepokoju, świecie.
Basia Stępniak-Wilk jest laureatką wielu nagród m.in. I miejsca i Nagrody im. W. Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix im. J. Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, za całokształt dokonań́ artystycznych otrzymała Nagrodę̨ Kapituły im. J. Kaczmarskiego. Jej książka dla dzieci „Tulisia” otrzymała nagrodę̨ prestiżowego Konkursu im. A. Lindgren, organizowanego przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Artystka ma w swoim dorobku autorskie płyty (m.in. CD O obrotach, CD Słodka chwila zmian, CD Obce kraje, CD Przywidzenia) oraz tomiki poezji (w 2018 r. ukazała się̨ książka „Ponad ziemią” z płytą, na której wiersze Basi interpretują̨ m.in. A. Dymna, J. Nowicki i M. Bałata), prowadzi cykliczne spotkania z poezją i piosenką w Nowohuckim Centrum Kultury, promuje też piosenkę̨ literacką w cotygodniowej audycji „Muzyczna bombonierka” w Radiu Kraków. Należy do zespołu krakowskiego Teatru Loch Camelot, a na jej recitale stale zaprasza też Piwnica pod Baranami.
Podczas niedzielnego koncertu, wraz z Basią Stępniak-Wilk wystąpili znakomici muzycy: Jasiek Kusek (fortepian), Paweł Solecki (fagot, melodica, cajon, EWI), Szymon Frankowski (kontrabas) i Miłosz Wilk (wibrafon).
- A
- A
- A
Koncert Basi Stępniak-Wilk w Radiu Kraków
W niedzielę w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków odbył się na poetycki wieczór przepełniony - uwielbianą przez słuchaczy - twórczością Basi Stępniak-Wilk.
crop_free
1
/ 21
Pliki
download
regulamin-koncertubasiastepniakwilkzzespolem.docx (20 KB)
Autor:
Radio Kraków
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
19:54
PŚ w kajakarstwie górskim - Zwolińska druga, Polaczyk tuż za podium
-
17:21
Psy w złym stanie, w fatalnych warunkach. W Zakrzowie odebrano właścicielowi 48 zwierząt
-
17:15
Sukces nie spada z nieba. Co stoi za fenomenem Mai Chwalińskiej?
-
15:45
Przednówek w Polanach. Kościelisko znów rozbrzmiewa góralską muzyką
-
15:30
Piwniczna ostrzega: uwaga na niedźwiedzie spacerujące po mieście
-
15:04
Medyczny sukces szpitala dziecięcego w Prokocimiu. Jest jednak wielki problem
-
14:55
Prezes Wisły Kraków odsłania karty. Wiemy, jak będzie wyglądać drużyna w Ekstraklasie
-
14:36
Ciężki piątek na małopolskich drogach. Kolizje, stłuczki, wypadki z udziałem motocyklistów
-
14:10
Serial "The Boroughs". Luksusowe osiedle dla seniorów z mroczną tajemnicą
-
13:59
Szef krakowskiej KO nie wyklucza odwołania. „Oddałem się do dyspozycji pani komisarz”
-
13:21
Laureatka Nagrody Bujwidowej: "Niepełnosprawność mnie nie zdefiniowała"
-
13:21
Zakopane uszczelnia system opłat za śmieci. W blokach rachunki będą zależeć od zużycia wody
-
12:58
Nowa premiera Łaźni Nowej. „Larwy” o kobiecym ciele, kontroli i wyborze
-
12:31
Po latach starań Tarnów upamiętni ofiary OUN-UPA. Jest zgoda prezydenta miasta
-
12:11
Jedni płacą tysiące, inni prawie nic. Tak działa składka zdrowotna w Polsce
-
11:42
86-letni kierowca stracił uprawnienia po potrąceniu dziecka na przejściu
-
11:37
Rozpoczyna się przebudowa węzła przy Bagateli. Wielkie zmiany dla pasażerów i kierowców
-
11:19
NFZ vs prywatna opieka psychiatryczna - różnice w dostępie, jakości i kosztach
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze