koncerty w Krakowie
Koncertowy luty – sześć wydarzeń, w których warto wziąć udział
W lutym jest urodzajnie. W Krakowie, zwłaszcza w pierwszej połowie miesiąca, odbędzie się wiele ciekawych koncertów. Limit jednego koncertu na jednego redaktora
i redaktorkę muzyczną bardzo nam doskwierał. Chciałoby się polecić przynajmniej po dwa, ale formuła jest formułą. Oddajemy Wam subiektywne zestawienie sześciu – najlepszych naszym zdaniem – koncertów. Jest różnorodnie, chociaż dominuje zimna fala: Lisa Gerard & Jules Maxwell, Beluga Ryba, Josef van Wissem, Clan of Xymox, The Ancimons, Matylda/ Łukasiewicz. Ich koncerty Wam polecamy.
Koncerty, których nie możesz przegapić w styczniu
Styczeń jest zazwyczaj miesiącem koncertowo ubogim. Na szczęście klubowy Kraków nigdy nie zasypia. Redakcja muzyczna wybrała dla Was propozycje koncertowe z różnych gatunków. Każdy z nas wybrał ze swojej działki najlepsze koncerty miesiąca, na które warto się wybrać. Betel, Paul’s Boutique Record Store, TU i Ówdzie oraz Noce to miejsca, które w styczniu grają najciekawiej.
Kochamy muzykę Bałkanów – Doček Nowe Godine w Krakowie
Doček Nove Godine to po prostu sylwester obchodzony zgodnie z tradycją prawosławną. Od wielu lat bardzo popularny jest też w naszym mieście. Organizują go muzycy i pasjonaci kultury bałkańskiej. W tym roku wypada 11 stycznia.
Najnowsze
-
12:46
Przemycili z Hiszpanii ponad 4 tony narkotyków. 17 osób stanie przed sądem
-
12:35
"Bycie naukowcem albo naukowczynią nie powinno mieć płci". Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce
-
12:33
Ekspres do kawy, sejf, sprzęt elektroniczny. Polacy zostawiają w pociągach tysiące cennych bagaży
-
12:04
Praca w modzie? Kraków to dobre miejsce na jej znalezienie
-
12:01
Niska frekwencja na ferie pod Tatrami. Przyczynami słaba zima i skutki inflacji
-
11:52
"Bycie naukowcem albo naukowczynią nie powinno mieć płci". Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce
-
11:19
Z Krzyszkowic do Nowej Huty. Świadek historii zmienia lokalizację
-
11:13
Są zarzuty dla pseudokibiców, którzy pobili się na rynku w Tarnowie
-
10:01
Marian Banaś chce wystartować w wyborach prezydenckich. Rozpoczął zbiórkę podpisów
-
10:00
Raport o dzieciach na WhatsAppie: chaos, hejt i samowolka
-
13:40
Demony Ameryki – o kryzysie opioidowym w USA