Radio Kraków

Centrum muzyki w Krakowie

Czy uda się w Krakowie wybudować Centrum Muzyki?

  • date_range 2016-05-19
Nowoczesna sala koncertowa dla Filharmonii Krakowskiej,  nowa Akademia Muzyczna także z salami koncertowymi,  siedziby orkiestr miejskich takich jak Sinfonietta Cracovia czy Capella Cracoviensis, a wszystko to w parku i w zieleni -  tak ma wyglądać Centrum Muzyki w Krakowie, które ma powstać na Grzegórzkach, nad Wisłą. Sprawa toczy się już dobrych parę lat. Czy jest aktualna? Czy uda się w Krakowie wybudować Centrum Muzyki? Czy jest jeszcze szansa? O tym w programie Agnieszki Malatyńskiej. Gośćmi byli prof. Stanisław Krawczyński, rektor elekt Akademii Muzycznej oraz Kazimierz Barczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, inicjator budowy Centrum.

Krakowianie chcą parku zamiast Centrum Muzyki; "zieleń nie zniknie"

  • date_range 2016-05-10
Nowoczesna sala koncertowa dla Filharmonii Krakowskiej, nowa Akademia Muzyczna także z salami koncertowymi, siedziby orkiestr miejskich takich jak Sinfonietta Cracovia czy Capella Cracoviensis - tak ma wyglądać Centrum Muzyki w Krakowie, które ma powstać na Grzegórzkach, nad Wisłą.

Bogdan Tosza: "Czuję się rozczarowany decyzją ws. Centrum Muzyki, ale nie pożegnałem się z marzeniami"

  • date_range 2015-01-26
W Krakowie nie ma pieniędzy na nową filharmonię. Podczas poniedziałkowych obrad sejmik województwa małopolskiego wykreślił inwestycje z budżetu. Budowa Centrum Muzyki miała kosztować ponad 200 milionów złotych.

"Potrzebujemy Centrum Muzyki w Krakowie"

  • date_range 2013-04-23
"Kraków to miasto artystów, muzyków i Centrum Muzyki jest tu potrzebne" - przekonywała w porannej rozmowie Radia Kraków posłanka PO Elżbieta Achinger. Centrum Muzyki w Krakowie ma powstać przy Bulwarze Kurlandzkim.

Wizjonerskie pomysły na Centrum Muzyki w Krakowie

  • date_range 2013-03-28
Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczno – urbanistyczną nowej instytucji kultury, która ma powstać nad Wisłą przy Bulwarze Kurlandzkim.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię