Radio Kraków

Boże Narodzenie 2021

Na rynku w Gorlicach można już podziwiać choinkę. Podarowali ją mieszkańcy

Mimo że do świąt Bożego Narodzenia pozostał jeszcze prawie miesiąc, na gorlickim rynku stanęła już choinka. Drzewko ma wysokość prawie 10 metrów. Do jej umocowania no płycie rynku użyto dźwigu.

Uroczystość zapalenia lampek na choince na Rynku Głównym w Krakowie

Przygotowania do Targów Świątecznych i dekoracje świąteczne ogródków kawiarnianych Rynku

Na Rynku Głównym w Krakowie stanęła już choinka

Największa w mieście świąteczna choinka stanęła już na Rynku Głównym w Krakowie. Lampki na drzewku oficjalnie rozbłysną w najbliższą sobotę. Wtedy także zostaną otwarte targi bożonarodzeniowe.

Świąteczne dekoracje pojawią się niebawem w Krakowie. Jest decyzja KIO

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła skargę na przetarg na zamontowanie ozdób świątecznych w Krakowie. To oznacza, że dekoracja pojawi się już niebawem.

Do Krakowa wracają targi bożonarodzeniowe

W zeszłym roku targi nie odbyły się z powodu restrykcji sanitarnych. W tym roku zostaną otwarte 26 listopada. Jarmark na Rynku Głównym organizowany jest od ponad 30 lat i nawiązuje do tradycji handlowych tego miejsca.

Królewskie arrasy motywem ozdób świątecznych w Krakowie

Wzory z wawelskiej tapiserii, będą motywem tegorocznej dekoracji świątecznej w Krakowie. Ozdoby będą nawiązywały do królewskich arrasów, których oryginały znajdują się w Zamku Królewskim na Wawelu. To jeden z najcenniejszych zbiorów w Europie. Ten sam motyw będzie miała świąteczna dekoracja także w przyszłym roku.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię