W radiowej bibliotece ostatni tydzień wakacji spędzimy w gospodarstwie agroturystycznym gdzieś w środku lasu. To tytułowe "Żmijowisko", miejsce, do którego na wakacje przyjeżdża z rodzinami grupa przyjaciół znających się jeszcze z czasów studiów.

Po mocno zakrapianej nocnej imprezie znika piętnastoletnia Ada, córka jednej z par. Poszukiwania nie dają rezultatu, dziewczyna zostaje uznana za zaginioną. Jej ojciec nie daje za wygrana, po roku zjawia się ponownie w Żmijowisku, miejscu, które podupada, z trudem broniąc się przed złą sławą po zeszłorocznej tragedii.

"Żmijowisko" to połączenie powieści sensacyjnej i obyczajowej. Rodzinne spięcia, zdrady, stare porachunki, a do tego zagadkowa historia miejsca, w którym toczy się akcja, to wszystko staje się ważne przy wyjaśnianiu wakacyjnego dramatu.

"Żmijowisko" to opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak wiele nas to kosztuje. 

W radiowej bibliotece prezentujemy fragmenty audiobooka wydanego przez Marginesy. Czyta Mariusz Bonaszewski. Od 24 do 28 września w Radiu Kraków o 11:45 i 22:50.