Skuteczna zbiórka pieniędzy na terapię genową dla chorej na rdzeniowy zanik mięśni małej Wiktorii z Nowego Sącza zyskała miano "Wyczynu Tygodnia". Tak zdecydowali w głosowaniu słuchacze Radia Kraków. Przewaga była miażdżąca. Na tę nominację oddano aż 86% głosów. Drugie miejsce - z wynikiem 9% głosów - dla Aleksandra Miszalskiego za wygraną w I turze wyborów na prezydenta Krakowa. Na trzecim miejscu (5%) znalazło się z kolei zwycięstwo PiS w wyborach do Sejmiku Małopolski.

"Blamaż Tygodnia" to zdaniem słuchaczy Radia Kraków sterty śmieci na pomostach na krakowskim Zakrzówku po pierwszym ciepłym weekendzie. Tak uznało 49% głosujących. 30% głosów i drugie miejsce dla Rafała Komarewicza, kandydata Trzeciej Drogi w wyborach na prezydenta Krakowa, który uzyskał bardzo słaby wynik. Trzecie miejsce (21%) zajęła Nowa Lewica za słaby wynik wyborczy w Małopolsce i całym kraju.

NASZE PROPOZYCJE:

Wyczyn

1. Aleksander Miszalski, kandydat KO, wygrywa pierwszą turę wyborów na prezydenta Krakowa.

Spodziewałem się dobrego wyniku, choć nie aż tak dobrego - przyznał w rozmowie z Radiem Kraków Aleksander Miszalski.


2. PiS zwycięża w wyborach do sejmiku woj.  Małopolskiego i utrzymuje samodzielną większość.

W wyborach do małopolskiego sejmiku zwyciężyło PiS z wynikiem 43,9 proc. W 39-osobowym sejmiku małopolskim znajdzie się 21 radnych Prawa i Sprawiedliwości.

3.  Udało się zebrać 10 milionów złotych terapię genową dla chorej na rdzeniowy zanik mięśni małej Wiktorii z Nowego Sącza.

Walką o zdrowie tej dziewczynki od ponad roku żyje cała Sądecczyzna. Dla kilkunastomiesięcznej Wiktorii Wróbel z Nowego Sącza udało się zebrać ponad 10 milionów złotych. Tyle kosztuje terapia genowa, która ma zatrzymać rozwój ciężkiej choroby - SMA 0, czyli rdzeniowego zaniku mięśni.Blamaż

1. Nowa Lewica bez mandatu w sejmiku małopolskim, kiepski wynik całej formacji w wyborach samorządowych.

Lewica zdobyła w wyborach samorządowych 4,74% głosów.2. Kandydat Trzeciej Drogi, poseł Rafał Komarewicz, największym przegranym wyborów na urząd prezydenta Krakowa.

Według sondażu Ipsos Komarewicz zdobył 3,07% głosów.3. Sterty śmieci zostały na pomostach na krakowskim Zakrzówku po pierwszym ciepłym weekendzie.