Nie mogło być inaczej. Tym razem "Wyczyn Tygodnia" wędruje do piłkarzy Wisły Kraków za sensacyjną wygraną w finale Pucharu Polski. Ten fakt doceniło 69% głosujących. Na drugim miejscu znalazło się kolejne, atrakcyjne połączenie z Kraków Airport. Od czerwca polecimy bezpośrednio z Balic do Kuwejtu, co podoba się 18% głosujących. Trzecie miejsce dla Aleksandra Miszalskiego, który objął swoim patronatem krakowski Marsz Równości. Na tę propozycję zagłosowało 13% osób.

Walka o tytuł "Blamażu Tygodnia" była tym razem wyjątkowo zacięta. Ostatecznie wygrywa Łukasz Kmita, który nie został wybrany na marszałka województwa. Tak zdecydowało 38% głosujących. Tylko 1% mniej dostał metropolita abp M. Jędraszewski, który nakazał proboszczowi parafii przy kościele Mariackim opuszczenie probostwa. Trzecie miejsce (25% głosów) dla prac na ulicach Zwierzynieckiej i Kościuszki, które nie zakończą się w terminie.

Wyczyn:

1. Prezydent Krakowa A. Miszalski objął swoim patronatem krakowski Marsz Równości. To pierwsza decyzja, zaprzysiężonego tym tygodniu nowego włodarza miasta.

Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski udzielił swojego pierwszego patronatu – Marszowi Równości


2. Wisła Kraków po emocjonującym spotkaniu z Pogonią Szczecin na Stadionie Narodowym wywalczyła Puchar Polski.

Puchar Polski dla Wisły po szalonej końcówce i dogrywce


3. Lotnisko Kraków Airport dodaje do swojej siatki lotów nowe atrakcyjne połączenie. Od czerwca polecimy bezpośrednio z Balic do Kuwejtu, a turyści z krajów Zatoki będą mieli łatwiejszą podróż do Krakowa i Małopolski.

Od czerwca bezpośrednie loty z Krakowa do Kuwejtu

Blamaż:

1. Wybór marszałka woj. małopolskiego w zdominowanym przez PiS Sejmiku miał być formalnością, ale kandydat, poseł PiS, Łukasz Kmita nie uzyskał poparcia radnych.

Małopolski sejmik wciąż bez marszałka. Łukasz Kmita przepadł w głosowaniu


2. Tego jeszcze w Krakowie nie było. Metropolita abp M. Jędraszewski nakazał proboszczowi najbardziej prestiżowej w mieście parafii, przy kościele Mariackim opuszczenie probostwa.

Kontrowersyjny dekret metropolity Marka Jędraszewskiego. Wzywa ks. Dariusza Rasia do opuszczenia domu

3. Tradycja niekończących się remontów trzyma się w Krakowie mocno. Tym razem w terminie nie zakończą się prace na ulicach Zwierzynieckiej i Kościuszki.

Remont ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki w Krakowie może potrwać nawet do końca roku