Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Wody lecznicze i najważniejsze urologiczne wydarzenie roku

Katarzyna Pelc rozmawia o wodach leczniczych z dr J.Piwkowskim, balneologiem i o festiwalu KultUro i badaniach z prof. P.Chłostą, urologiem

fot. kp

Wody lecznicze to wody, które, dzięki wysokiej zawartości składników mineralnych oraz odpowiedniej proporcji tzw. składników swoistych, silnie i korzystnie oddziałują na organizm.

Lecznicze działanie  wód  polega m.in. na neutralizacji kwasu solnego w żołądku i hamowaniu czynności wydzielniczej żołądka. Wody mają też m.in właściwości przeciwzapalne, odczulające - mówi dr Jerzy Piwkowski, balneolog

 

 

Festiwal KultUro

to - Dni otwarte Kliniki Urologii CM UJ i Specjalistycznego Szpitala im. S. Żeromskiego odbędą się 23-27 września br. Zapisy na konsultacje ruszą 19 września br.
W tegorocznym programie znalazła się specjalna sesja dedykowana pacjentom urologicznym i ich rodzinom: Im wcześniej tym lepiej - rak gruczołu krokowego i osteoporoza - współczesne wyzwania medyczne,  podczas której uczestnicy będą mieli okazję nawiązać kontakt z najlepszymi specjalistami w kraju. Spotkanie odbędzie się w sobotę 28 września w godz. 11.00-14.00 w Katedry Chirurgii Ogólnej CM UJ (ul. M. Kopernika 40) .
Jak co roku Festiwal KultURO zakończy wyjątkowy koncert "EndoPower i Przyjaciele", który zaplanowano na 28 września br. w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie (sala F). Impreza rozpocznie się o godzinie 19.00.
Na specjalne zaproszenie pomysłodawcy KultURO - Prezesa Polskiego Towarzystwa Urologicznego, kierownika Katedry i Kliniki Urologii CM UJ prof. dr hab. Piotra Chłosty wystąpią: legenda polskiego rocka i lider zespołu TSA, Marek Piekarczyk, twórca grupy Laboratorium Janusz Grzywacz z jazzmanem Markiem Stryszowskim, grupa o medycznym rodowodzie prosto z Kliniki Endokrynologii CM UJ Akustyczna OpeRacja oraz żywiołowa Immersja. Swoją muzyczną niespodziankę przygotował także znany z Formacji Nieżywych Schabuff Olek Klepacz.
Gospodarzem wieczoru jest ostro brzmiąca kapela EndoPower, gdzie obok wspomnianego już prof. Piotra Chłosty, występuje dwóch specjalistów urologii: prof. Marcin Słojewski i prof. Tomasz Szydełko.

 

mat.pras/kp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię