W audycji "W cyfrowym świecie" przyglądamy się konkretnym przykładom zastosowań AI, które mogą być szczególnie przydatne dla seniorów. Wirtualni asystenci głosowi, aplikacje zdrowotne, systemy monitorowania zdrowia na odległość czy technologie ułatwiające komunikację z bliskimi to tylko niektóre z nich. Poruszamy również temat potencjalnych zagrożeń, takich jak utrata prywatności i oszustwa internetowe, oraz podpowiemy, jak się przed nimi chronić. Naszym gościem był Jakub Adamczyk z Wydziału Informatyki AGH, z którym rozmawiał Kamil Wszołek.
Sztuczna inteligencja ma ogromny potencjał, by pozytywnie wpłynąć na jakość życia seniorów. Kluczem do sukcesu jest edukacja i świadome korzystanie z tej technologii. Warto przełamać początkowe obawy i otworzyć się na nowe możliwości, jakie oferuje AI, oczywiście z zachowaniem ostrożności i krytycznym podejściem.
- A
- A
- A
W cyfrowym świecie: Sztuczna inteligencja dla seniora - Jak działa i czy warto się jej bać?
Czy sztuczna inteligencja (AI) to technologia, której seniorzy powinni się obawiać, czy też może stać się cennym wsparciem w ich codziennym życiu? Okazuje się, że sztuczna inteligencja, choć na pierwszy rzut oka skomplikowana, może oferować szereg rozwiązań ułatwiających życie osobom starszym.
Autor:
Kamil Wszołek
Komentarze (1)
A
Amerykanin
2025-04-14
Najnowsze
-
07:24
Wadowice: mężczyzna wtargnął do starostwa i oblał się nieznaną substancją
-
07:02
Zabójstwo i samobójstwo. Koniec śledztwa w sprawie tragedii przy ulicy św. Wawrzyńca
-
06:41
Słoneczny piątek w Małopolsce. Noc chłodna, miejscami z zachmurzeniem
-
06:37
Bez nich trudno o zielone inwestycje. 30 lat WFOŚiGW w Krakowie
-
06:26
W całej Małopolsce mgła. Są problemy na lotnisku
-
06:03
Strefa Czystego Transportu w Krakowie: kto nie zapłaci za wjazd?
-
21:55
Nie tylko na wnuczka. Jak możemy zostać oszukani?
-
20:30
Konfucjanizm. Religia, filozofia, system wartości | dr Paweł Zygadło
-
20:02
Vive l’Art - XI Salon ZPAP OK w Pałacu Sztuki - otwarty
-
19:51
"Złota Rękawica" została w Małopolsce
-
19:51
Komisja Dyscyplinarna uchyliła zawieszenie dyrektora krakowskiego liceum. Zdecydował jeden szczegół