Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

"Tegoroczna edycja Jarmarku Świętojańskiego będzie wyróżniała się na tle innych". Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

W dniach 13-23 czerwca 2024 rok na Bulwarze Czerwieńskim odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Świętojańskiego. Na odwiedzających czekać będą koncerty i występy grup tanecznych, potańcówki, warsztaty ludowe oraz dzieła lokalnych rękodzielników i rzemieślników. W audycji Przed hejnałem więcej o Jarmarku opowiedział Sylwii Paszkowskiej Michał Czerski, Prezes Zarządu IMAGO Centrum Sztuki Ludowej.

Fot. Bartomiej Bujas, archiwum RK

- Przygotowaliśmy moc atrakcji. Tegoroczna edycja będzie wyróżniała się na tle innych bogatą formułą kulturalno-edukacyjną. Razem z Krakowskim Forum Kultury zadbamy o to, żeby zagwarantować atrakcje dla różnych grup wiekowych - dla rodzin z dziećmi, osób młodszych i starszych. Przygotowaliśmy zarówno warsztaty dla najmłodszych, koncerty jak i potańcówki. To formuła, która odpowie na oczekiwania wydarzenia, które od 2021 roku organizujemy na Bulwarze Czerwieńskim. Jarmark przejęliśmy po Krakowskim Biurze Festiwalowym i łączymy go razem z wiankami, które już 22 i 23 czerwca, więc zapraszamy na plecenie wianków i koncerty. Wystąpią między innymi krakowskie zespoły, które reinterpretują na nowo piosenki folkowe i ludowe w bardziej nowoczesnej formule. Odbędzie się również flash mob - błyskawiczny taniec, który ma za zadanie zaangażować gości naszego Jarmarku do kilkuminutowej folkowej, szybkiej potańcówki. Nasze akcje organizowane przez IMAGO Centrum Sztuki Ludowej cechują się tym, że są wydarzeniami kulturalno-handlowymi. Na piedestale stawiamy krakowskie rękodzieło, rzemiosło i dbamy o to, żeby pojawiali się lokalni twórcy - zaprasza Michał Czerski.

(cała rozmowa do posłuchania)

Program TUTAJ

Autor:
Sylwia Paszkowska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię