Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Stare mity i nowe historie

O słowiańskich mitach, opowieściach z bardzo dawnych czasów rozmawiamy z Łukaszem Wierzbickim, autorem książki "Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści". Jak dotarł do historii, opowiadanych często z pokolenia na pokolenie, nigdy nie spisanych? Jak opowiadać historie z których pozostały tylko strzępy? Jak przekazywać je współczesnym młodym czytelnikom? To nie jest książka dla całkiem małych dzieci - podkreśla autor w rozmowie z Radiem Kraków. A my polecamy tę niezwykłą książkę, pełną magii, tajemniczych ilustracji i pięknych zdjęć. Jest do zdobycia na radiowym profilu na facebooku.

 

Do słuchania tym razem coś specjalnie  dla przedszkolaków. Anna Sójka napisała kilkanaście opowiadań zebranych w tomie "Pora do przedszkola" (Papilon), dostajemy je w formie audiobooka.. W Alfabecie posłuchamy jednego z nich w interpretacji Doroty Segdy.

....


W Alfabecie siedmioletnia Basia Sołtysik opowie o doskonałej serii książek o Żabku i Ropuchu Arnolda Lobel'a (Wydawnictwo Literackie), należącej do klasyki literatury dla dzieci.. Krótkie, znakomicie zilustrowane historyjki o energicznym, pomysłowym Żabku i powolnym leniuchu Ropuchu przełożył Wojciech Mann. A mała recenzentka Alfabetu opowie, dlaczego polubiła bohaterów tej serii.

 

Niestrudzonemu wydawnictwu TAKO zawdzięczamy książki dla dzieci pochodzące z hiszpańskojęzycznych krajów. Jak mówi Tomasz Klejna, to olbrzymi wybór i każdy kolejny tytuł sprawia radość przy przekazywaniu go polskim czytelnikom. Tym razem proponujemy w Alfabecie historię zatytułowaną "Co boli najbardziej na świecie", opartą na bajce pochodzącej z Wybrzeża Kości Słoniowej. Tak egzotycznej książki jeszcze w Alfabecie nie było!

I jeszcze coś dla czytelników lubiących, humor, wzruszenia i ciekawe przygody. Dla tych, którzy już sami radzą sobie z czytaniem mamy książkę "Przygód kilka owcy i wilka" Katarzyny Michalec (Muza). Przewrotna historia opowiadająca o niemożliwej przyjaźni owcy i wilka śwetna do czytania samodzielnego, ale też do rodzinnego czytania na głos. Duża porcja śmiechu gwarantowana!

 

..

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię