Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Gwiazda wieczoru: Otwartość, transparentność i współpraca - tymi wartościami kieruje się nowa branża muzyczna

O konferencji Ludzi Muzyki TAK BRZMI MIASTO opowiada współtwórca inicjatywy, muzyk, manager i producent - Michał Wójcik. Wydarzenie odbędzie się w Krakowie w dniach 18-19 listopada 2023, towarzyszyć mu będą koncerty wschodzących gwiazd - wystąpią m.in. Daria ze Śląska, Swiernalis, Szklane Oczy, Izdeb, Mona Polaski.

Posłuchaj rozmowy Hanki Wójciak z Michałem Wójcikiem

Tak Brzmi Miasto Konferencja to wydarzenie skierowane do branży muzycznej, łączące część merytoryczną z festiwalem showcase’owym.

Od dziesięciu lat przyciąga ono szczególnie artystów, którzy chcą sami zarządzać swoją karierą oraz profesjonalistów branży muzycznej: menedżerów, producentów, organizatorów wydarzeń i festiwali, pracowników firm fonograficznych i dziennikarzy muzycznych.

W ciągu ostatnich dziewięciu edycji, uczestnicy konferencji mieli okazję czerpać wiedzę o biznesie muzycznym od prawie 200 ekspertów i ekspertek z 27 krajów. Podczas poprzednich edycji poruszano takie tematy jak: promocja, eksport muzyki za granicę, edukacja, finanse, ludzie, szeroko rozumiana współpraca czy to, jak dostać się na festiwale muzyczne.

Mimo, że na Tak Brzmi Miasto można spotkać największe nazwiska krajowej i światowej branży muzycznej, siłą wydarzenia jest jego kameralny charakter oraz przyjęcie perspektywy wschodzącego artysty - ujęcie tematów w taki sposób, by były one zrozumiałe i praktyczne dla aspirujących muzyków. Sprzyja to budowaniu relacji, swobodnej wymianie doświadczeń i owocuje długimi rozmowami, które często przenoszą się do jednego z krakowskich klubów, w których odbywa się konferencyjny showcase.

W tym roku tematem przewodnim konferencji jest KARIERA. 

Jak zbudować dobrą, zrównoważoną i długotrwałą karierę? Jak rozpocząć przygodę z branżą muzyczną i jaką rolę w niej dla siebie wybrać? Jak zabezpieczyć się przed nieprzewidywalnym? Co sprawia, że można odnieść sukces i jakie kroki trzeba wykonać, żeby go osiągnąć?

Na konferencji pojawi się 40 ekspertów i ekspertek, którzy odpowiedzą na te pytania w trakcie ponad 30 paneli, warsztatów, wykładów oraz w trakcie spotkań w cztery oczy.

Konferencji towarzyszyć będzie muzyka wschodzących zespołów - tych, o których można usłyszeć w mediach, ale przede wszystkim tych, o których będzie można usłyszeć jutro.

Wystąpią m.in. Daria ze Śląska, Swiernalis, Szklane Oczy, Izdeb, Mona Polaski.

Materiały dzięki uprzejmości: www.takbrzmimiasto.pl 

Autor:
Hanka Wójciak

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię