MWQ - zespół założony w listopadzie 2013 roku przez perkusistę Macieja Wojcieszuka ,składający się ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prezentowana przez niego muzyka to autorskie kompozycje lidera, będące sumą jego dotychczasowych doświadczeń na polu działalności artystycznej. Podczas swojej działalności zespół miał okazję brać udział w rozmaitych festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. Jazz Juniors, Jazz Od Nowa Festival, JazzBer, Bueno Jazz.  W lipcu 2015 roku został uhonorowany nagrodą Grand Prix na 39. festiwalu Getxo Jazz w Hiszpanii, a marcu 2016 roku III nagrodą na festiwalu B-Jazz w Belgii.
Płyta MWQ została nagrana we wrześniu 2015 r w RecPublica Studios w Lubrzy. Realizacja, mix i mastering: Maciej Stach MAQ Records.
Skład zespołu:
Paulina Atmańska - fortepian
Adam Tadel - kontrabas
Paweł Palcowski - trąbka
Jakub Łępa - saksofon altowy i tenorowy
Maciek Wojcieszuk - perkusja

Spis utworów:
1. Arper
2. Koncert-Pitch
3. MarRacz
4. Prosto-nieprosto
5. Blueskwa
6. Dominikana
7. Niezbyt blisko domu

Branford Marsalis – saxofonista i kompozytor. To jedna z największych gwiazd współczesnej sceny jazzowej. Trzykrotny zwycięzca Grammy wielokrotnie udowodnił swój ponadprzeciętny kunszt. Marsalis stworzył kwartet wspólnie z pianistą Joey Calderazzo, basistą Ericiem Revisem, i perkusistą Justinem Faulknerem. Dołączył do nich Kurt Elling - amerykański wokalista jazzowy pochodzenia holenderskiego, związany przez wiele lat z wytwórnią fonograficzną Blue Note. Jego wokal charakteryzuje się ciepłym tembrem, intymnym charakterem i wysokiej klasy techniką śpiewania. Był dziewięciokrotnie nominowany do nagrody Grammy a w 2009 roku za płytę Dedicated To You otrzymał nagrodę dla najlepszego jazzowego albumu wokalnego. 

Album powstał pod koniec 2015 roku, podczas 4 dniowej sesji nagraniowej w Snug Harbour Club w Nowym Orleanie. Jest pełen doskonale napisanych utworów, wybranych przez artystów, pochodzących z repertuaru takich twórców jak: Nat King Cole, Abbey Lincoln, Antonio Carlos Jobim i Sting. 

Lista utworów:

1. There's a Boat Dat's Leavin' Soon for New York
2. Blue Gardenia
3. From One Island to Another
4. Practical Arrangement
5. Doxy
6. I'm a Fool to Want You
7. West Virginia Rose
8. So Tinha de Ser Com Vocę
9. Momma Said
10. Cassandra Song
11. Blue Velvet
12. The Return (Upward Spiral)