Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Nowe Centrum Leczenia Nowotworów Skóry i Czerniaka w Krakowie

9 września 2019 r. otwarto Centrum Leczenia Nowotworów Skóry i Czerniaka w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie przy ulicy Wrocławskiej. W programie też o poważnej chorobie przewlekłej - zwężeniu tętnicy szyjnej wewnętrznej i o zbliżających się Małopolskich Dniach Profilaktyki Zdrowia

Prof. Wojciech Wysocki, onkolog (trzeci od lewej) mat.pras/kp

Centrum Leczenia Nowotworów Skóry i Czerniaka (CLNSC) to specjalistyczny ośrodek działający na terenie Polikliniki Szpitala, który powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę zachorowań na nowotwory skóry, w tym na czerniaka. Skupia w jednym miejscu wykwalifikowany zespół dermatologów, zespół chirurgów onkologicznych doświadczony w diagnostyce i leczeniu czerniaka oraz innych nowotworów skóry, a także świetnie przygotowany zespół chirurgów plastycznych. Ponadto, ściśle współpracuje z onkologami klinicznymi i innymi specjalistami zajmującymi się leczeniem m. in. chorych na czerniaka w ramach konsylium onkologicznego i karty DILO.

Centrum służy pomocą pacjentom z podejrzeniem nowotworu skóry postawionym przez lekarzy innych specjalności, oferując pełną diagnostykę, w tym badanie dermatoskopowe lub wideodermatoskopowe, diagnostykę chirurgiczną z odpowiednim badaniem histopatologicznym i konsultacje wielospecjalistyczne. Do Centrum mogą także zgłaszać się chorzy z rozpoznaniem mikroskopowym postawionym w innym szpitalu, a także z chorzy, u których choroba jest bardziej zaawansowana – np. z przerzutami do węzłów chłonnych czy przerzutami odległymi. Lekarze pracujący w Centrum pomogą odpowiednio zaplanować najlepsze w danym przypadku leczeniu. Pacjenci mogą rejestrować się do Centrum ze skierowaniem do Poradni Dermatologicznej lub Chirurgii Onkologicznej.

"Zwężenie tętnicy szyjnej wewnętrznej jest chorobą przewlekłą o postępującym przebiegu i poważnych powikłaniach" - mówi dr Bogusław Rudel, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Geriatrii Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie.

Szpital bierze udział w tegorocznych Małopolskich Dniach Profilaktyki Zdrowia - 23.09 - 29.09 br

Badanie dla chorych obciążonych czynnikami ryzyka miażdżycy, u pacjentów powyżej 55 roku życia, z nadciśnieniem tętniczym, z podwyższonym poziomem cholesterolu, z cukrzycą, z chorobą wieńcową, z miażdżycowym niedokrwieniem kończyn dolnych, palacze tytoniu.

Czy rejestracja jest wymagana: TAK
Kiedy mogę się zarejestrować:
od 16.09.2019 r. do 20.09.2019 r. godz. od 09:00 do 13:00
Telefonicznie:
12-37-97-167
Poprzez e-mail:

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię