Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Gwiazda wieczoru: Myślę, że odnalazłam siebie - Dominika Barabas w rozmowie z Hanką Wójciak

Na najnowszą, autorską płytę Dominiki Barabas fani czekali sześć lat. W Radio Kraków artystka zapewniła, że nie chce już znikać na tak długo. O swojej drodze, o albumie „Psia mać”, o doświadczeniu przemocy, o macierzyństwie i tworzeniu opowiedziała Hance Wójciak.

Posłuchaj rozmowy:

Dominika Barabas - kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, producentka, multiinstrumentalistka i wokalistka.

W swoim dorobku ma cztery autorskie albumy – „Cień”, „Zbiór porannych bzdur”, „Rustykalny Cyrk”, “Psia Mać” –  oraz szereg kompilacji płytowych (m.in. "Muzyka Czterech Stron Świata", "Mistrzowie polskiej piosenki", "Pamiętajmy o Osieckiej", "Ballady i niuanse", "Między ciszą a ciszą", "W stronę Krainy Łagodności, Vol.1")  i kolaboracji muzycznych z różnorodnymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Artystka jest laureatką głównych nagród festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.:  Studencki Festiwal Piosenki , Międzynarodowy Festiwal OPPA, PPA , Niemen NON STOP, Przebojem na Antenę, Pejzaż bez Ciebie, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK, Pamiętajmy o Osieckiej.

Zagrała dziesiątki koncertów, zaznaczyła także swoją obecność na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, jak: SoundEdit Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Męskie Granie, Spring Break, Festiwal Jazz Jantar, TransVocale. Jest autorką muzyki do gry komputerowej Two Worlds II: EotDP Memories, aranżerką cyklicznego widowiska multimedialnego „Alchemia Światła”, a także przewodnicząca Zarządu Sekcji B - Autorów Utworów Muzyki Rozrywkowej i Tanecznej - Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, oraz organizatorką Songwriting Camp ZAiKS.

Okładka albumu

Okładka albumu "Psia mać" Dominiki Barabas autorstwa Berty Cebrat

W listopadzie 2022 r. premierę miała najnowsza płyta artystki "Psia mać". Krążek jest powrotem Dominiki po 6 latach ciszy wydawniczej.

W materiałach prasowych czytamy: “Psia mać” to podróż po temacie wielokrotnie już ogrywanym - bo miłości - jednak tutaj słyszymy o relacji trudnej, przemocowej, z poliamoryzmem w tle… ta bardzo osobista i szczera do bólu płyta długo dojrzewała oczekując na swoją premierę - nie jest łatwo dzielić się ciężką treścią w sposób przystępny, co się jednak finalnie udało i to efektownie; muzyczną ucztę fenomenalnie dopełnia szata graficzna stworzona przez Bertę Cebrat."

W nagraniach albumu uczestniczyli m.in.: Adam Lemańczyk, Wojciech Famielec, Tomasz Boruch, Paweł Harańczyk, Jan Czaja czy Tomasz Kaczmarek. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są Dominika Barabas i Szymon Orchowski.

Autor:
Hanka Wójciak

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię