W środku lata zapraszamy słuchaczy do lodowej krainy. Ilona Wiśniewska tym razem udaje się do najdalszych północnych grenlandzkich osad Qaanaaq i Siorapaluk. Powoli nawiązuje znajomości, spędza czas z Innuitami, poznaje ich historię, zwyczaje, mity, zostaje dopuszczona do polowań na foki. Zatrzymuje w swojej książce czas i rejestruje życie kilkuset ludzi, których może niedługo już nie będzie.

Ilona Wiśniewska (ur. 1981) — reporterka i fotografka, współpracuje z „Dwutygodnikiem”, „Polityką” i „Dużym Formatem”. Autorka książek Białe. Zimna wyspa Spitsbergen, Hen. Na północy Norwegii, Lud. Z grenlandzkiej wyspy oraz Migot. Z krańca Grenlandii, a także opowieści dla dzieci Przyjaciel Północy. Za Hen otrzymała nagrodę w konkursie Travelery, a za Lud Kryształową Kartę Polskiego Reportażu. Mieszka w północnej Norwegii.

W Wakacjach z audiobookiem słuchamy fragmentu audiobooka "Migot. Z krańca Grenlandii" w interpretacji Moniki Chrzanowskiej. Wydawnictwo Czarne. Od 25 do 19 lipca o 11.45 i 22.50.