Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Małe Licho, Psinek Świnek, Mama Gęś i Kot Winston.

W Alfabecie spotkanie z Martą Kisiel, która pisze przede wszystkim powieści fantasy dla dorosłych. Rozmawiamy o jej książce dla dzieci "Małe licho i tajemnica Niebożątka" Wilga). Kim jest tytułowe Małe Licho i jak naprawdę nazywa się Niebożątko? Jak zareagowała córka autorki na tę książkę? Dowiemy się tego w Alfabecie.

Małgorzata Strzałkowska napisała zwariowaną książkę dla dzieci i dla dorosłych. "Mała Gęś" (Bajka) to rymowanki, wyliczanki, piosenki i kołysanki nawiązujące do angielskich pierwowzorów, a do tego opowieści o ich pochodzeniu. Na dokładkę mamy w książce zaczarowane ilustracje Adama Pękalskiego.

Znacie Dusię i Psinka- Świnka? Justyna Bednarek i Marta Kurczewska zapraszają na kolejne spotkanie z sympatyczną dziewczynką i jej ulubioną przytulanką. Tym razem przydatny przed wiosennymi porządkami tom "Wszystko w porządku" (Nasza Księgarnia).

Do słuchania rarytas dla miłośników kotów czyli kolejny tom przygód kota Winstona "Tajna misja" Frauke Scheunemann w przekładzie Agaty Janiszewskiej (Debit). Czyta Tomasz Kozłowicz.

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię