Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Edukacja w siedmiu językach

Dr Mateusz Grzesiak jest konsultantem, wykładowcą i terapeutą. Ukończył studia magisterskie z prawa oraz psychologii oraz posiada tytuły doktora w dyscyplinach zarządzania, pedagogiki i psychologii. Szkoli międzynarodowo od blisko 20 lat w 7 językach na rynkach europejskich, azjatyckich i amerykańskich. Pomaga ludziom i organizacjom osiągnąć zaplanowane cele osobiste i zawodowe poprzez dostarczanie kompetencji społecznych - umiejętności zarządzania myślami, emocjami i zachowaniami umożliwiających osiąganie wyznaczonych celów w życiu zawodowym i osobistym. Bazują one na wiedzy pochodzącej z różnych dziedzin nauk i przyjmują formę konkretnych narzędzi aplikowanych w obszarach marketingu, samorealizacji, zarządzania i duchowości. Grzesiak w znaczący sposób przyczynił się do naukowego zdefiniowania i sklasyfikowania oraz rynkowego i medialnego spopularyzowania dziedziny kompetencji społecznych.

dr Mateusz Grzesiak foto: archiwum własne.

Napisał 21 książek, jest autorem licznych artykułów publikowanych międzynarodowo. Stale odwiedza programy telewizyjne i radiowe w Polsce i za granicą. Pracuje m.in.  z zarządami firm, średnią i wyższą kadrą menedżerską, przedsiębiorcami, gwiazdami estrady, sportowcami oraz dziesiątkami tysięcy osób z całego świata. Na profilach społecznościowych obserwuje go ponad 800 tysięcy fanów. Wdraża projekty, konsultuje, prowadzi warsztaty i szkolenia, wydaje produkty cyfrowe na wielu rynkach, wykłada na uczelniach wyższych, jest prezesem spółki - lidera rynkowego w swojej branży. Był wielokrotnie nagradzany, m.in.  za wybitne osiągnięcia w zarządzaniu, napisanie najpopularniejszej książki psychologicznej roku, promowanie idei optymizmu, Diamentami Forbesa. 
 
Jest mężem dr farmakologii Iliany Ramirez, z którą ma 10-letnią córkę Adrianę. Odwiedził ponad 130 krajów. Ćwiczy brazylijskie jiu-jitsu. Za swoje największe osiągnięcia życiowe uznaje poznanie swojej przyszłej żony na ulicy w Mexico City podczas demonstrowania technik komunikacyjnych uczestnikom szkolenia, wyjście cało z porwania w Brazylii, schudnięcie ponad 30 kilogramów w 7 miesięcy, napisanie najpopularniejszej książki psychologicznej w kraju, wyleczenie się z nadciśnienia i prowadzenie szkoleń na całym świecie w różnych krajach w rodzimych językach.  

Jego wizją jest tworzenie świadomego człowieka, a misją edukacja rozumiana jako nieustanny i wszechstronny rozwój osobisty i zawodowy, pozwalający na ewolucję w każdym aspekcie życia.  Jego motto życiowe brzmi: „Stwórz życie, w jakim jesteś najlepszą wersją siebie, masz, czego pragniesz, pomagasz innym i zmieniasz świat”
Wartości, które wyznaje, to:
  • Rozwój - stale ewoluować duchowo, intelektualnie, społecznie, emocjonalnie, finansowo;
  • Skuteczność - pokazywać na mierzalnych wynikach osiągane rezultaty;
  • Humanizm - kierować się troską o potrzeby, szczęście, godność i swobodny rozwój człowieka jako celu samego w sobie;
  • Wolność - żyć w oparciu o własny światopogląd i pomagać ludziom i organizacjom wyjść z ograniczeń;
  • Pełnia - doświadczać życia we wszystkich jego przejawach, zarówno dobrych i złych, łącząc to, co rozdzielone, w jeden spójny koncept;
 

Z dr Mateuszem Grzesiakiem rozmawiał Paweł Sołtysik

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię