„ECHA”, obrazy tradycji i współczesności, wystawa malarstwa Agaty Stępień prezentująca prace z lat 2019-2021 odbędzie w MUSEO ANTONIO PÉREZ, CUENCA Ronda Julian Romero 20.

https://fundacionantonioperez.com/

Wystawa czynna od 14 maja godz.19.00 do 4 lipca (finisaż) a wybrany obraz pozostanie w stałej kolekcji tego Muzeum.Transmisja z wernisażu „on-line” za pośrednictwem „instagram @ artstepien”

Agata Stępień, urodzona w Krakowie w 1986 r. Studia rozpoczęła na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, skąd wyruszyła w artystyczną podróż po Europie. Ostatnie 11 lat spędziła, studiując i zdobywając stypendia w 6 krajach. Tytuł magistra sztuki uzyskała na Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie (dyplom z malarstwa z wyróżnieniem), po czym zamieszkała w Barcelonie i tam studia doktoranckie zakończyła zdobyciem tytułu międzynarodowego doktora sztuki na dwóch uczelniach: Universidad Castilla La Mancha w Hiszpanii oraz Universidade Belas Artes Lisboa w Portugalii. Obecnie mieszka w Krakowie, w roku 2017-2018 była wykładowcą autorskiego dwujęzycznego kursu “Global perspective of body in actual art. The introductory topics in vision of gender phenomenon” oraz “Transgresje w sztuce. Dynamiki kulturowe” na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wygłasza także referaty na zaproszenie europejskich uniwersytetów (między innymi podczas Womens Leadership Symposium w Oxfordzie). Jest członkiem Indevol International Research Group oraz Euro-Śródziemnomorskiej Fundacji Kobiet w Barcelonie. Włada biegle czterema językami. Jej naukowe badania dotyczą kobiecej percepcji artystycznej i oparte są na zainteresowaniu intymnością i ciałem kobiecym.