Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zakończyła się 35. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej

35. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej – Festiwalu wybranych polskich filmów pełnometrażowych dobiegła końca. Przez tydzień widzowie mogli oglądać najlepsze filmu polskie ubiegłego roku. W konkursie zaprezentowano dwanaście filmów, które oceniało Jury Profesjonalne, Jury Młodzieżowe oraz najważniejsze z gremiów – publiczność.

Fot. Paweł Topolski

W tym roku Kapituła 35. TNF postanowiła uhonorować Nagrodą za całokształt i wkład w polską kinematografię, statuetką "Szczęścior" reżysera Wojciecha Marczewskiego. Nagroda Jury Dziecięcego - Statuetka "Maszkaronek" trafiła do producenta filmu animowanego serii „Pamiętnik Florki”.

Nagrodę Jury Młodzieżowego - Statuetka "Kamerzysta" otrzymał Mariusz Wilczyński, reżyser filmu „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Najwyższą ocenę publiczności otrzymał film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” i jego reżyser Jan Holoubek, który otrzymał statuetkę „Publika”.

Wreszcie jednogłośnie Grand Prix 35 Tarnowskiej Nagrody Filmowej w postaci Statuetki Maszkarona przyznało Mariuszowi Wilczyńskiemu  za film  “Zabij to i wyjedź z tego miasta” za niesamowitą, spełnioną artystycznie opowieść meandrującą po pamięci osobistej i zbiorowej.
Autor:
Marcin Golec

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię