Dopiero kilka godzin temu zakończył się oficjalnie rok szkolny, a uczniowie już myślą o tym, gdzie udadzą się w najbliższych tygodniach na zasłużony wypoczynek. Kierunki są różne - morze, jeziora, góry, zagraniczne wypady.
W atrakcyjne turystycznie miejsca Małopolski wybiera się spora liczba osób. Będą grupy zorganizowane, ponad 1800, a to ok.75 tysięcy osób
- mówi wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.
W najbliższych tygodniach możemy spodziewać się większej aktywności służb dbających o bezpieczeństwo. W sobotę na Zakopiance Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczyna coroczną akcję „Bezpieczny Autokar”. Inspektorzy pojawią się też na innych małopolskich drogach. Po raz pierwszy do dyspozycji będą mieć mobilną Stację Diagnostyczną. Będziemy weryfikować czy kierowcy są wypoczęci, stan trzeźwości i oczywiście stan techniczny pojazdów: układ hamulcowy, zawieszenia, poziom zadymienia. To, co zazwyczaj robi się w stacji kontroli pojazdów, my robimy na drogach - mówi Paweł Kucharczyk z Inspekcji Transportu Drogowego.
O rozsądek podczas pieszych wycieczek górskich apeluje GOPR. Do nich musimy się odpowiednio wcześniej przygotować. W naszym plecaku nie może zabraknąć rzeczy, które w momencie zagrożenia mogą nam uratować życie. Apteczka, coś do picia, coś do jedzenia, ubranie przeciwdeszczowe, mapa i kompas. Przyzwyczailiśmy się do GPS, ale gdy telefon się rozładuje, pozostają tradycyjne metody - mówi Robert Pilarczyk z Grupy Jurajskiej GOPR.
Warto zadbać też o odpowiedni ubiór, przede wszystkim obuwie. Tydzień temu jedna z turystek postanowiła zdobyć szczyt Świnicy w sandałach. Na szczęście skończyło się tylko na strachu.
- A
- A
- A
Wakacje czas zacząć!
Uczniowie rozpoczęli ponad dwumiesięczną przerwę od nauki szkolnej. W tym czasie można spodziewać się większego ruchu turystycznego w regionie. Małopolskie służby dbające o bezpieczeństwo rozpoczynają w weekend coroczne, wakacyjne akcje, a GOPR przypomina o tym, jak przygotować się do górskich wycieczek.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
20:47
„Oscar folkloru” dla prof. Józefa Kąsia. Złote Gwiazdy rozdano w Nowym Sączu
-
17:58
Ekstraklasowe wzmocnienie beniaminka. Matúš Vojtko nowym piłkarzem Wieczystej Kraków
-
17:19
Potężny pożar hali produkcyjnej w Mszanie Dolnej opanowany
-
17:05
Zapalił się autobus jadący Zakopianką. Były utrudnienia w ruchu w kierunku Krakowa
-
16:40
Chcemy ochłody! I jedziemy do Przylasku Rusieckiego
-
16:33
Woda to nie wszystko. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać podczas upałów?
-
14:43
"Odważny" rządzi braćmi kurkowymi w Tarnowie. Jan Bylica obejmuje tron w roku jubileuszu
-
12:28
"Rowerowa sobota" z Radiem Kraków
-
11:32
Obława w Łękawicy koło Wadowic zakończona. Podejrzewany o atak nożem jest w rękach policji
-
10:29
Jeszcze łatwiej z Krakowa do Zakopanego. Wiadukt w Myślenicach otwarty
-
10:02
Nie każdy jest wielbłądem, czyli zwierzęta i upał
-
09:58
Zakrzówek ponownie otwarty. Długie kolejki i ograniczenia
-
09:31
Od wczesnego ranka kolejki na krakowskim Zakrzówku
-
09:17
Od początku czerwca utonęły 34 osoby. "Chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią"
-
08:57
Rozszczelnienie cysterny z resztkami kwasu solnego w Muszynie
-
08:37
Święto Miasta Tarnowa - wczoraj rozdano nagrody, dziś m.in. piknik i koncerty
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze