Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Po rozszczelnieniu gazociągu przywrócono ruch na zakopiance

  • Beata Penderecka
  • date_range Poniedziałek, 2021.06.14 21:13 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.06.14 22:23 )
Po poniedziałkowym uszkodzeniu magistrali gazociągu na budowie nowej zakopianki, przywrócono ruch samochodowy na dk 47 na odcinku Klikuszowa – Rdzawka - poinformował punkt informacji drogowej GDDKiA.

fot: PAP/Grzegorz Momot

Do rozszczelnienia gazociągu biegnącego w stronę Zakopanego, doszło po godz. 19 w poniedziałek. Gdy prace ziemne na budowie na odcinku Klikuszowa - Rdzawka wykonywał operator koparki, nastąpiło przerwanie gazociągu. Doszło także do niewielkiego wybuchu. Na miejsce wezwano straż pożarną.

"W momencie uszkodzenia gazociągu nastąpiła eksplozja, operator koparki doznał niegroźnych obrażeń. Został przewieziony do szpitala na obserwację" - powiedział PAP rzecznik nowotarskiej straży pożarnej Piotr Krygowski.

Po tym wydarzeniu policja zamknęła ruch na odcinku zakopianki Klikuszowa – Rdzawka.

Piotr Krygowski dodał, że zamknięty został także rurociąg, ale ratownicy musieli poczekać aż ulotni się gaz, który pozostawał w rurze. Ruch na drodze przywrócono ok. godz. 22.

Odcinek nowej Zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu jest budowany od czerwca ub.r. Droga ma powstać do 2023 r. Koszt inwestycji wyniesie ponad 880 mln 100 tys. zł. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga o długości 16 km 136 m z czterema węzłami drogowymi na wysokości Obidowej, Klikuszowej, Nowego Targu - Zachód i Południe. Będzie to ostatni odcinek dwupasmowej drogi z Krakowa w kierunku Tatr.

Aktualnie w budowie jest odcinek tunelowy ze Skomielnej Białej do Naprawy oraz jedna jezdnia na odcinku Naprawa - Lubień.
Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię