Nie pomogły ustawione ostatnio przy wejściu kamery cmentarnego monitoringu, bo tym razem wandale wybrali fragment muru położony poza ich zasięgiem u zbiegu ulic Słonecznej i Starodąbrowskiej.

Jak przyznaje Adam Bartosz z Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie, graffiti zostało umieszczone na fragmencie muru wykonanym z cegieł, co znacznie utrudni jego ewentualne zamalowanie.

- Może to zostawimy jako świadectwo głupoty. Nie da się tego zamalować, nawet jeśli się zeskrobie, to zostaną ślady. Jest to bardzo bolesne, bo dopiero cmentarz został odnowiony - dodaje Adam Bartosz.

Policjanci zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by ująć wandali, ale jednocześnie przyznają, że zwykle dotarcie do pochodzących najczęściej z hermetycznych środowiska sprawców - bywa bardzo trudne. Jednocześnie mundurowi mają nadzieję, że lokalizacja graffiti tuż obok ruchliwych ulic pozwoli jednak na znalezienie świadków zdarzenia.

 

(Marcin Golec/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.