- Będziemy mieli stoiska dwóch katedr Akademii Nauk Stosowanych i tutaj zaprezentowane zostaną wynalazki studentów. Będzie również punkt diagnostyczny, gdzie będzie można wykoć podstawowe badania medyczne i wyniki tych badań w czasie rzeczywistym otrzymać. Będziemy też gotować po japońsku. Mamy nowo otwartą w Tarnowie restaurację, która gotuje dania kuchni japońskiej. Zapraszamy na tarnowski rynek, bo naprawdę warto - wyjaśniała Agnieszka Batko z tarnowskiego magistratu.

W piątek o godzinie 20 na tarnowskim Rynku zaplanowano także pokaz pt. Światło. Natomiast w sobotę o godzinie 19:30 koncert Rabbit On The Moon, w niedzielę o godzinie 16:30 zespołu Nicponie.

Z kolei w piątek wieczorem, w ramach Nocy Naukowców, można się także wybrać do Akademii Nauk Stosowanych oraz I, II i III LO w Tarnowie, a także - Zespołu Szkół im.Szczepaniaka i Zespołu Szkół Technicznych imienia Ignacego Mościckiego w Tarnowie.

Natomiast w ramach Festiwalu Nauki i Techniki w Tarnowie, w piątek o godzinie 17:30 w Pasażu Odkryć zaplanowano dyskusje na temat "Automatyzacji i robotyzacji w medycynie".

Będzie także pokaz robotów, w tym trenażera chodu prodrobota, który w 2015 roku wygrał konkurs organizowany w ramach VIII Forum Inwestycyjnego. Jego wynalazcy otrzymali 100 tysięcy złotych dla najlepszego star-up'u, a dziś produkuje trenażer chodu dla kilkudziesięciu krajów.

Przez cały weekend będzie także można bezpłatnie zwiedzać Pasaż Odkryć, jednak trzeba się spodziewać sporych kolejek.

Szczegółowy program Festiwalu Nauki w Tarnowie: https://tarnow.pl/Dla-firm-i-inwestorow/Projekty-i-wydarzenia/Festiwal-Nauki-i-Techniki