Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Termin otwarcia ofert na dokończenie A4 przesunięty

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2013.02.04 20:32 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:11 )
Powodem przesunięcia jest bardzo duża liczba pytań dotyczących przetargu.

Na 15 lutego przesunięty został termin składania i otwarcia ofert w przetargu na dokończenie budowy autostrady A4 na odcinku od węzła Krzyż k. Tarnowa do węzła Dębica Pustynia. Jest to trzecie już przesunięcie terminu składania i otwarcia ofert w tym przetargu.

"Powodem przesunięcia jest bardzo duża liczba - ponad 800 pytań dotyczących przetargu. Wciąż na nie odpowiadamy" - podkreślił Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Pierwotnie termin otwarcia ofert był wyznaczony na początek stycznia br.

Nowy wykonawca, który wygra przetarg, będzie miał 18 miesięcy na dokończenie 35-kilometrowego odcinka drogi.

GDDKiA w lipcu ub.r. zerwała kontrakt na budowę odcinka autostrady A4 od Tarnowa do Dębicy, po tym, jak konsorcjum firm, które go budowały SIAC Construction, PBG, Aprivia i Hydrobudowa Polska - mimo deklaracji, nie wywiązywało się z zapisów kontraktowych.

W lipcu ub.r. Joanna Rarus, rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA, powody zerwania kontraktu tłumaczyła tym, że 30 czerwca 2012 r. zaawansowanie rzeczowe prac wyniosło 48 proc., upłynęło natomiast 95 proc. czasu, który firmy miały na zrealizowanie prac. "Dodatkowo konsorcjum zażądało niezgodnego z prawem zwiększenia wartości kontraktu o 200 mln zł" - mówiła wówczas Rarus.

PAP/kp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię