Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnów: Remont targowiska "Burek" bez opóźnień

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2013.06.24 13:23 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:32 )
Na razie bez poślizgu przy remoncie tarnowskiego placu handlowego Burek.

fot. P. Topolski


To najstarsze targowisko w Małopolsce od ponad miesiąca jest modernizowane. To remont pod specjalnym nadzorem - bo w trakcie prac budowlańcy dokopali się do ludzkich szczątków. Kiedyś w tym miejscu znajdował się cmentarz . Remont nie ma opóźnień co najbardziej ucieszy handlujących na targowisku, którzy na czas prac musieli ograniczyć swój handel.


- Wszystkie prace idą zgodnie z terminem, i oby tak dalej było to skończymy w terminie a nawet wcześniej - przyznaje Jacek Chrobak dyrektor targowisk miejskich w Tarnowie- Wykonawca jest na etapie wkopania fundamentów pod pawilony kwiatowe, przygotowywany jest teren pod wykonanie zadaszenia stołów.
Planowo koniec prac przewidziano na grudzień .


Remont jest bacznie obserwowany przez archeologów, którzy liczą, że podczas prac uda się dokopać do fundamentów dawnego kościoła św Ducha. Do tej pory nikt nie wie gdzie on dokładnie się znajdował.Podczas remontu wykopano już 4 trumny ludzkich szczątków. Kości pochodzą sprzed kilkuset lat.

- Na pewno będzie ich więcej- przyznaje dyrektor Jacek Chrobak - firma robi teraz wykopy pod zadaszenie stołów i pod pawilony, i tam archeolog spodziewa się że będzie więcej tych kości. Tak szacujemy że zapełnimy sczątkami około 12 trumień.

Tarnowski "Burek": Dokopano się do ludzkich szczątków

Szczątki zostaną zebrane i pochowane w specjalnej mogile w tarnowskim Krzyżu.Nowy "Burek" będzie podzielony na dwie części - handlową oraz rekracyjno-spacerową. Będzie to skwer z ławkami, a także prawdopodobnie pomnikiem. Pawilony, które teraz stoją wzdłuż ulicy Bema, będą cofnięte w głąb placu. Część handlowa będzie podzielona na trzy części. Najbliżej ulicy Bema będą się znajdywały estetyczne pawilony kwiatowe, za nimi będą stoły handlowe z jednym dachem oraz pawilony warzywne. Przebudowa kosztowała ponad 3 miliony złotych.( Agnieszka Wronska /dw)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię