Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnów: Koniec punktu szczepień w hali przy ul. Gumniskiej

Ostatni pacjenci będą się mogli w czwartek zaszczepić w hali przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie. Z tej okazji szczepienie Pfizerem będzie się odbywało bez wcześniejszej rejestracji. Po trzech miesiącach miasto Tarnów zdecydowało o wygaszeniu punktu szczepień powszechnych w hali przy Gumniskiej, bo ostatnio zgłaszało się do niego niewielu chętnych.

Fot. Paweł Topolski

Posłuchaj co mówi wiceprezydent Tarnowa, Dorota Krakowska
Wiceprezydent Tarnowa Dorota Krakowska zastrzega, że nadal będzie można się zaszczepić w 14 tarnowskich przychodniach oraz podczas akcji plenerowych organizowanych przez Mościckie Centrum Medyczne. "Na dzisiaj mamy ponad 1250 osób zaszczepionych w tym punkcie. TO objazdowe szczepienia. Tam, gdzie są okolicznościowe imprezy, pikniki, festyny, ten punkt się pojawia i szczepi. W tę sobotę od 15.00 do 19.00 w centrum Kantoria prezydent organizuje piknik rodzinny pod hasłem - Tarnów się szczepi" - mówi.

Natomiast ostatnia okazja do zaszczepienia się w hali przy ulicy Gummiskiej jest w czwartek od godziny 7.00 do 15.00. Nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść z dowodem osobistym i zaszczepić się pierwszą lub drugą dawką preparatu Pfizera.

Na ten moment w pełni zaszczepionych jest niespełna 42 procent mieszkańców Tarnowa, którzy mogli się zaszczepić ze względu na wiek (45 tysięcy 886 osób). O ile to najwyższy wynik w regionie, to w skali miast o podobnej wielkości Tarnów zajmuje dopiero przedostatnie miejsce.

Najwięcej, bo 75 procent zaszczepionych tarnowian jest w grupie wiekowej powyżej 70 roku życia. W kolejnej grupie od 60 do 69 roku - 66 procent. Spośród osób od 40 do 59 roku życia - 52 procent. Natomiast w przedziale wiekowym od 12 do 19 lat - tylko 26 procent, a od 20 do 39 roku życia szczepionkę przeciwko koronawirusowi przyjęło 37,5 procent tarnowian.  

Od 28 kwietnia do 22 lipca w punkcie szczepień powszechnych w hali przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie podano ponad 19 tysięcy szczepionek.
Tematy:
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię